Ruch Chorzów – Miedź Legnica 29.09.2017 1 października 2017

Podczas piątkowego spotkania pomiędzy Ruchem Chorzów i Miedzią Legnica na trybunach zasiadło ponad 5 tysięcy kibiców. Na sektorze gości pojawiło się 230 kibiców, w tym Śląsk Wrocław, BKS i Promień Żary.

 

Relacja Niebieskich:

Mecz z Miedzią zgromadził na trybunach Cichej 5065 widzów. Prosta, na której znajduje się młyn, a także popularna Dzies10na dały tego dnia prawdziwy pokaz umiejętności wokalnych. Nareszcie można było usłyszeć głośny doping na dwie strony oraz zobaczyć zabawę na trybunach. Świetna atmosfera panowała przez całe spotkanie, co pokazuje, że coraz lepiej wyglądamy w miejscu nowego młyna. Wszystko to odczuli również piłkarze, którzy nareszcie zwyciężyli w naszej niebieskiej świątyni.

Na płotach zawisło mnóstwo flag, w tym m.in.: „Ruch Chorzów”, „Psycho Fans”, „Chuliganeria”, „Ruda Śląska”, „Niebieskie Świętochłowice”, „Siemianowice”, „Herman”, „UN”. Zadebiutowała ponadto szyta wersja fany Niebieskich Katowic „SK 1920” (już wcześniej zadebiutowała na trochę innym materiale), której historię z pewnością każdy zna. Poza tym w głównej części młyna można było zobaczyć flagi naszych zgodowiczów z Łodzi oraz układowiczów z Krakowa.

Zaprezentowaliśmy także transparent z podziękowaniami dla Łukasza Surmy, który tego dnia żegnał się z piłkarską Polską, a także transparent z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla Neo z serwisu Niebiescy.pl. Zawisło również płótno „Wojtek PDW”.

Fani gości dotarli do Chorzowa w 230 osób, w tym 122 kibiców Miedzi, 55 Śląska Wrocław, 47 BKS-u Bielsko-Biała oraz 6 Promienia Żary. 3 zakazowiczów zostało pod stadionem, a zatem na sektorze zameldowało się 227 głów. Legniczanie dotarli na Górny Śląsk spóźnieni, co tłumaczyli korkami na autostradzie A4. W klatce pojawili się w komplecie około 30. minuty spotkania. Mieli ze sobą kilka flag, m.in.: „Miedź & Śląsk”, „ULTRAS” czy „AS”.

Odnośnie dopingu sympatyków „Miedzianki” nie można za wiele powiedzieć, ponieważ byli ciągle zagłuszani i niesłyszalni na naszych sektorach. Była delikatna wymiana uprzejmości, która dotyczyła bardziej ich zgodowiczów z Wrocławia niż ich samych.

Teraz czas na bardzo ważny mecz z Rakowem. Zróbmy jeszcze większe kibicowskie widowisko!

 

Relacja Miedzi Legnica:

Wczoraj na meczu Ruch – Miedź piłkarzy wspiera 230 Kibiców. 122 Miedź, 55 Śląsk Wrocław (8 Jawor), 47 BKS Bielsko, 6 Promień Żary. 3 zakazowiczów zostaje pod stadionem. Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Mimo wyjazdu ze sporym zapasem czasowym, przez korki na A4 docieramy spóźnieni i wszyscy jesteśmy na trybunie około 30 minuty. Doping z naszej strony tego dnia kiepski.

 

Ruch Chorzów:

 

Miedź Legnica: