ROW Rybnik – Ruch Chorzów 30.09.2018 2 października 2018

Za nami ciekawe derby w Rybniku, gdzie mojscowy ROW podejmował drużynę Ruchu Chorzów. Gospodarze tego dnia wspierani przez zgody i układowicza z Katowic wystawili około 1500-osobwy młyn. Podczas spotkania miejscowi Ultrasi zaprezentowali oprawę, na którą składała się sektorówka i transparent z hasłem „JESTEŚMY TYLKO FIGHT CLUBEM”. Całość dopełniła odpalona pirotechnika w asyście flag na kijach w barwach rybnickiego klubu. Podczas spotkania swój żywot zakończyła flaga Bykowiny.

Do Rybnika wybrała się grupa 440 kibiców Ruchu Chorzów, z czego 414 osoby pojawiły się w klatce. Podczas meczu jak na derbowe realia przystało nie zabrakło również obustronnych pozdrowień.

 

Relacja kibiców ROW-u Rybnik:

Za nami derbowe starcie ROWu Rybnik z Ruchem Chorzów, które na murawie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych! Mecz od dłuższego czasu wzbudzał spore emocje, głównie za sprawą tego, jak potoczy się sprawa z wpuszczaniem kibiców gości. Wobec panującego trendu, w myśl którego łatwiej jest zamknąć sektor niż podjąć próbę organizacji takiego widowiska, póki co Rybnik aspiruje do miana pozytywnego wyjątku od tej reguły, dzięki czemu niebiescy mogli liczyć na 300 biletów. Wraz ze wzrostem zainteresowania meczem pula biletów dla gości została zwiększona do 400 sztuk, by ostatecznie zatrzymać się na 414 osobach w klatce. Oficjalna liczba widzów z tego meczu wynosi 3200 osób, z racji tego, że taki wariant pojemności został dopuszczony do rozgrywek.

Ile osób finalnie weszło? Zapewne się nie dowiemy. Tego dnia zajęliśmy miejsca w sektorach od 2 do 6 co w przełożeniu na liczbę daje około 1500 osób. Wzdłuż prostej zawisły flagi: Concordia, Leszczyny, ROW&KSW, Grubiorze, Chwałowice, Gladiators, Meksyk, ROW RYBNIK, 1964, Git Banda, Torcida, GRR, GzG i flaga Lipin i w pierwszej części meczu skupiliśmy się na, na prawdę, niezłym dopingu. Druga odsłona spotkania to prezentacja oprawy. W ramach, której w okolicach 60 (a jakże!) minuty prezentujemy transparent „JESTEŚMY TYLKO FIGHT CLUBEM” uzupełniony sektorówką z chuligańskim motywem w asyście machajek i pirotechniki.

Przy okazji żywot kończy flaga Bykowiny. W trakcie meczu nie obyło się bez wzajemnych wrzutów, choć do ciekawszych dialogów nie doszło z racji słabo słyszalnych gości.

Podziękowania za konkretne wsparcie dla Zgód z Zabrza i Dębicy oraz Układowicza z Katowic! „My jesteśmy Śląska Trójca…”

 

GieKSa:
Wczoraj wspieramy naszych układowiczów z Rybnika w 125 osób! Mamy ze sobą dwie flagi: GIT BANDA oraz GzG’05. Persona Non Grata & Gladiators! 

 

GieKSa z Gisza:
GzG HOOLIGANS w 26 osób na derbach w Rybniku. Przed meczem nasza część GzG wspólnie z Mysłowicką GieKSą (razem 30 osób) nieopodal Radlina spotyka na światłach 5 aut Ruchu. Wychodzimy z aut, ale Ruch nie podejmuje walki, nawet nie wychodzą i spie*dalają. GzG&M-CE! 

 

Ruch Chorzów:

 

zobacz również zdjęcia:

relacja: row.rybnik.pl