RKS Radomsko – Polonia Warszawa 20.09.2020

W Radomsku mobilizację na ligowe spotkanie z Polonią Warszawa rozpoczęto na kilkanaście dni przed meczem. Tego dnia miejscowi zebrali się w młynie w 168 osób. Przygotowana przez gospodarzy choreografia składała się ze sporych rozmiarów transparentu o treści: „Nie potrzebujemy sylwestra, by rozgrzała miasto pirotechniczna orkiestra”, dwóch sektorówek, natomiast całość uzupełnił efektowny pokaz pirotechniczny, który trwał około 10 minut. W sektorze gości zameldowało się kilkudziesięciu kibiców Polonii. Piłkarze RKS-u po wysokiej porażce ze stołeczną drużyną zaproponowali, że koszty organizacji meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok poniosą oni sami.

RKS Radomsko Fans:
Plakatowanie miasta, strecze na osiedlach czy zapowiedź w internecie dało do zrozumienia że spotkanie z Polonią Warszawa nie będzie kolejnym meczem bez historii. Przed pierwszym gwizdkiem meldujemy się na trybunie w 168 osób. Na płocie wieszamy najdłuższy trans jakikolwiek był na B26 „Nie potrzebujemy sylwestra by rozgrzała miasto pirotechniczna orkiestra”. Pierwsza sektorówka ukazuje dynamit w wersji kreskówkowej który z zamkniętymi oczami i zatkanymi uszami czeka na dalszy rozwój wydarzeń.

[art5]

Po chwili na sektorze była druga sektorówka z tą samą postacią z rozłożonymi rękoma. Pokaz pirotechniczny trwał nieprzerwanie przez około 10 minut. Zostały wykorzystane wulkany, żółte i niebieskie świece dymne, stroboskopy oraz race.

[art5]

W drugiej połowie na płocie wiszą fany: ŚP. Krzyczy, RKS RADOMSKO, YBB’03 Żółto-Niebieskie Radomsko, flaga patriotyczna oraz Precz z Komuną. Doping kończy się w okolicach 85 minuty dając do zrozumienia grajkom że ich gra jest niesatysfakcjonująca. Po ostatnim gwizdku na tablicy widnieje wynik 0-4.