PP: Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 09.04.2019 11 kwietnia 2019

Półfinał Pucharu Polski na stadionie w Białymstoku przyciągnął 18 115 kibiców. Tego dnia grupa Ultras Jagiellonia Białystok zaprezentowała ciekawą oprawę, na sektorze pojawił się transparent „Witajcie w naszej bajce”, z dachu opuszczona została sektorówka z postacią Baby Jagi lecącej na miotle, całość uzupełniła kartoniada. Ultrasi pamiętali również o pirotechnice, odpalono świece dymne, a gdy dym opadł rozbłysły stroboskopy.

Jesteśmy jednym z trybików wielkiego mechanizmu pt Jagiellonia. Co prawda dość dużym, ale bez pomocy innych nawet ten największy, najważniejszy trybik bez reszty nic nie zdziała. Chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam ruszyć tę maszynę, tym którzy rzucili do puszki, osobom, które zaangażowały się na Ultrze przed i w czasie prezentacji podnosząc sreberka i sektorowkę, fotografom oraz cichym bohaterom, o których z różnych względów nie możemy powiedzieć głośno, ale bez których byłoby ciężko zrobić tę oprawę. – czytamy na profilu UJB.

Na sektorze gości pojawiło się około 100 kibiców Miedzi Legnica, którzy do Białegostoku przywieźli dwie flagi. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i to Jagiellonia 2 maja zagra w finale na Stadionie Narodowym.

 

Jagiellonia Białystok:

 

Miedź Legnica:

źródło: stadionowioprawcy.net

zdjęcia: jagiellonia.net