Pogoń Szczecin – Warta Poznań 18.12.2021 20 grudnia 2021

W piątek, 17 grudnia wypadła 51. rocznica „Szczecińskiego Grudnia”. Dzień później kibice Pogoni Szczecin zaprezentowali z tej okazji patriotyczną oprawę pod tytułem „Zbuntowane Miasto”.

Dla piłkarzy Pogoni Szczecin, sobotnie spotkanie z Wartą Poznań było ostatnim tegorocznym meczem w Ekstraklasie. Na trybunach zasiadło 6488 widzów, którzy przez całe spotkanie głośno wspierali Portowców.

 

Patriotyczna Pogoń Szczecin: 

Czołem kibole!

Jak już pewnie widzieliście, na wczorajszym meczu z Wartą Poznań zaprezentowana została patriotyczna oprawa z okazji 51 rocznicy Szczecińskiego Grudnia 1970 roku. Oprawa składała się z sektorówki z wizerunkiem tłumu robotników, maszerującego pod polską flagą wraz z transparentem „precz z zapleśniałą elitą władzy” (tekst zaczerpnięty z prawdziwego transparentu z 1970 roku) na tle portowych żurawi i suwnicy szczecińskiej stoczni. Całość dopełniał napis Grudzień 70 oraz transparent „Zbuntowane miasto” z obrazkiem rozbitej i palącej się milicyjnej nyski. Całość wyszła bardzo efektownie!

Oprawa została sfinanowana częściowo z środków Patriotycznej Pogoni, które uzbieraliśmy poprzez sprzedaż gadżetów w tym roku (szaliki, vlepki, magnesy, smycze). Jeśli chcecie widzieć więcej takich inicjatyw na naszym stadionie, serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej działalności poprzez kupno gadżetów! Po Nowym Roku ruszamy z zapisami na gadżet związany z oprawą, więc śledźcie nasz profil.

Na meczu gościliśmy również uczestników tamtych wydarzeń: Panów Waldemara, Józefa i Bolesława. Byli zachwyceni oprawą i dziękowali nam za podtrzymywanie pamięci o tych jakże dramatycznych wydarzeniach.

Na sam koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania oprawy, a przede wszystkim:
Ultras Pogoń Szczecin
Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”
Kibice Razem Pogoń Szczecin

 

Relacja Warty Poznań:

Był to ostatni kibicowski i sportowy weekend wyjazdowy w tym roku. Rywalem Warciarzy była Szczecińska Pogoń. Dzięki uprzejmości Portowcom mogliśmy ostatni mecz oglądać z trybun ich nowo powstającego stadionu. Wielkie dzięki! Nie ma co ukrywać, obiekt robi wizualnie fajne wrażenie! Piłkarze o mały włos nie wywieźli na zakończenie roku zwycięstwa, tracąc w ostatnich sekundach bramkę i ostatecznie remisując. Na koniec dziękujemy za walkę i zaangażowanie! „Jesteśmy zawsze tam…”