Pogoń Szczecin – Sandecja Nowy Sącz 28.04.2018 1 maja 2018

Dobre zabiegi promocyjne, w szczególności darmowe wejściówki (więcej informacji TUTAJ) sprawił, że mecz Pogoni Szczecin z Sandecją Nowy Sącz na żywo z perspektywy trybun zobaczyło 15 288 kibiców. Podczas tego spotkania Portowcy świętowali 70-lecie powstania klubu. Wychodzących piłkarzy z tunelu na mecz przywitała niezliczona ilość serpentyn rzuconych w niebo.

Podczas meczu o atrakcje zadbała głównie grupa Ultras Pogoń Szczecin, która w trakcie drugiej połowy zaprezentowała dwie sektorówki o pokaźnych rozmiarach, nie zabrakło również sporej ilości pirotechniki, która tego dnia paliła się wielokrotnie. To było prawdziwe święto na Stadionie im. Floriana Krygiera, więcej w relacji Portowców.

 

Ultras Pogoń Szczecin:

WITAJCIE KIBOLE! Od paru dni przed spotkaniem, można było wyczuć ciśnienie które rośnie i za sprawa zapełniającego się stadionu jak i wszelkich mobilizacji naszych dzielnic i FC. My sami do tego spotkania przygotowywaliśmy się już od końcówki lutego. Wiedzieliśmy, że tego dnia wszystko musi pójść po naszej myśli. Pełny stadion, idealna pogoda, urodziny naszego ukochanego klubu czego można chcieć więcej?

Już kilka godzin przed meczem w okolicach stadionu można było spotkać tłumy ludzi, którzy tego dnia postanowili uczcić urodziny naszej Dumy Pomorza. Pełny młyn, i bardzo częste dołączanie się całego stadionu trzymał doping na wysokim poziomie przez całe 90 minut.

Na początku drugiej połowy zawisł transparent „NIECH JEJ GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE”. Całość transparentu dopełniła sektorówka z Gryfusem i urodzinową piniatą. W trakcie prezentowania słowo „GWIAZDKA” zmienia się na „RACA”, i zostaje odpalona spora ilość pirotechniki w postaci wyrzutni i rac.

Zaraz po pierwszej oprawie nie zwalniamy tempa, i już po chwili na płocie wisi transparent „PIRODAY” a w górę idzie kolejna sektorówka z zamaskowanymi postaciami , do której odpalamy kolejną porcje pirotechniki.

Jako grupa ultras, chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim osobom które nam pomogły podczas tego meczu, jak i wspierały nas przez ostatnie dwa miesiące. RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO! Największe podziękowania jednak należą się wszystkim, którzy przychodzą na mecze, wspierają nas podczas zbiórek i nie przechodzą obojętnie. To dzięki wam możemy tworzyć takie oprawy. Jesteście wielcy!

Do oprawy użyliśmy:
-2375 m2 płótna
-około 2200 puszek z farbą
-130 rac
-8 wyrzutni
-4 świece dymne
-setki wyrzeczeń i godzin spędzonych z farbą w ręku

 

Kotwica Kołobrzeg:

Na meczu Pogoń – Sandecja nas 76 osób z flaga i transparentem dla kolegi po drugiej stronie muru. Pogoń z konkretnym młynem i oprawami.

 

zobacz również zdjęcia:

relacja: Ultras Pogoń Szczecin

zdjęcia: Patrowska