Olimpia Grudziądz – Elana Toruń 03.10.2021 7 października 2021

Za nami derby województwa kujawsko-pomorskiego, w których Olimpia Grudziądz zmierzyła się z Elaną Toruń. To spotkanie wywołało ogromną mobilizację białych kasków. Ponadto tego dnia wspierała ich spora ilość kryminalnych z… Suwałk.

Olimpijczycy na derbowe spotkanie przygotowali oprawę mającą na celu skłonić do refleksji, jakie kibice w tych czasach powinni przedstawiać wartości. Prezentacja składała się ze starannie wykonanej sektorówki oraz transparentu „Against Modern Supporters”.

Elanowcy w Grudziądzu pojawili się w 151 osób, w tym delegacje KKS-u Kalisz i Widzewa Łódź (WfcG). Na płocie wywiesili cztery flagi.

 

Relacja Olimpii Grudziądz:

Na te derbowe spotkanie mobilizację rozpoczynany parę dni przed meczem. Na mieście rozwieszamy ok. 500 plakatów oraz przygotowujemy oprawę, która miała na celu skłonić do refleksji, jakie naprawdę kibice w tych czasach powinni przedstawiać wartości! W dzień meczu psów zjechało się z całego województwa jeszcze więcej niż nas i przyjezdnych łącznie. Kilka większych busów, polewaczki i spora ilość radiowozów. Bardzo dużo kryminalnych nawet z odległych Suwałk!

Nas w młynie formuje się ok. 350 osób w tym Drwęca 11 os., Wigry 11os. i Pogoń w 5 osób, za co wielkie dzięki przyjaciele! Na ten mecz pojawiła się również delegacja wszystkich naszych FC, co również cieszy. Dzięki!


Po otrzymaniu informacji, że oprawa nie wejdzie, postanawiamy pokazać, że dla chcącego nic trudnego i na patencie cały materiał wchodzi. Na płot leci trans z napisem „Against Modern Supporters”, do którego przygotowaliśmy sektorówkę z ukazanym kibicem z flagą „1923”.


Poza tym wywieszamy dwie flagi oraz transparent dla kolegów za murami. Doping stał na bardzo dobrym poziomie przeplatany bluzgami.

Odnosząc się do relacji Elany, przedstawiając nas w ten sposób, ciekawe co sądzą o swoich układach. Zapomnieli, że parę lat temu jak skroili flagę Kaliszowi, sami o układ do nas podbijali. Z kolei wiele lat temu na początku XXI wieku zapraszając chłopaków od nas, wystawili ich swojej zgodzie z Myszkowa…

Piłkarsko wygrywamy aż 4:1 i wskakujemy na fotel lidera naszej ligi! Po meczu sporo radości ze zwycięstwa naszych kopaczy i dużo śpiewów na mieście!

 

Relacja Elany Toruń:

Na wyjeździe w Grudziądzu meldujemy się w 151 osób plus 3 auta KKS-u Kalisz i dziesięcioosobowa delegacja WfcG – dzięki za wsparcie!

Na płocie wieszamy 4 flagi tj. Grubasy (wyjazdówka), ET Bydgoskie, Śp. Mucha oraz KKS Kalisz. Prowadzimy doping (raz lepszy, raz gorszy) przez całe spotkanie.


Kibice Olimpii również formują młyn. Prezentują oprawę i coś tam się nawet do nas śpiewają i się spinają. Cóż jest to ekipa, która kiedyś trzymała się z naszym nieistniejącym już FC, przyjeżdżali na Elanę, później mieli nawet układ z WfcG (byliśmy z nimi nawet w Brodnicy), następnie poszli w stronę GKM-u (która przyp. z kolei trzyma się z Polonią Bydgoszcz) a teraz? Pogoń Lębork i wiadomo, w jakim kierunku idą 😉 Ehh szkoda gadać na ich temat 🙂

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, iż na boisku nasi piłkarze przegrywają niestety 4:1.

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych na wyjeździe i do zobaczenia w sobotę na meczu z Kotwicą!

 

zobacz również zdjęcia: