Miedź Legnica – Odra Opole 02.03.2018 4 marca 2018

Pierwszoligowy HIT w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź podejmowała drużynę Odry Opole zgromadził na stadionie im. Orła Białego około 3 tysięcy widzów. Gospodarze podczas spotkania zaprezentowali oprawę składającą się z podświetlanej folii z hasłem ”Reprezentanci Legnickiego Stylu”, która została zaprezentowana w asyście dużej ilości pirotechniki. Na sektorze gości pojawiło się 210 najwierniejszych fanatyków Odry, tego dnia swój debiut zalicza nowa fana gości.

 

Relacja kibiców Miedzi Legnica:

Mecz z Odrą z perspektywy trybuny C obejrzało około tysiąca osób. Razem z nami ~250 kiboli Sląska Wrocław, licznie FC Jawor oraz Strzegom. Promień Żary również obecny w 40 osób. Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Atmosfera na trybunie… no cóż, życzymy sobie żeby zawsze tak to wyglądało. Konkretny doping, wymiana uprzejmości a „ch*ja ma w gębie” na dwie strony z trybuną B to poezja śpiewana. Na oprawę złożyła się foliowa sektorówka przedstawiająca 3 zamaskowane twarze, transparent „reprezentanci Legnickiego stylu, 20 OW i około 80 rac odpalanych partiami. Nie wszystko wyszło nam tego dnia tak jak planowaliśmy, ale ogólny efekt uważamy za zadowalający. Podziękowania za pomoc przy oprawie dla chłopaków z US i UPŻ! Wynik też zrobił swoje i mróz był nam niestraszny tego dnia. Oby więcej takich meczów! Już w piątek widzimy się wszyscy w Sosnowcu!

Osobny akapit dla chłopaków z Ultras Silesii którzy wracając byli świadkami karambolu na A4 i rzucili się na pomoc poszkodowanym. Szacunek dla Was! Dobrze stać w jednym szeregu z ludźmi, na których możesz liczyć w każdej sytuacji. Tylko szczęśliwe powroty! Informowaliśmy o tym TUTAJ.

 

Relacja kibiców Promienia Żary:

Wiosnę zaczynamy bardzo dobrym akcentem u naszego układowicza z Legnicy!

Podczas wczorajszego meczu Miedzianki z wiceliderem – Odrą Opole jesteśmy obecni w 30 osób z 2 flagami: „UPŻ” oraz „Promień Żary”. Ponadto na bocznym płocie wywieszony został trans dla jednego z naszych ultrasów, który niestety nie mógł być razem z nami – KOWAL WRACAJ DO ZDROWIA!

Mecz z Odrą był hitem 1 ligi nie tylko pod względem piłkarskim, ale przede wszystkim kibicowskim. Ultrasi Miedzi już dawna robili zapowiedzi, plakaty, transy, nagrywali specjalne kawałki zachęcające do przyjścia na Orła Białego. Efekt chyba każdy widział, ponad 3000 ludzi na stadionie z czego ok. 1000 wybrało sektor C dla dopingujących! Doping na zajebistym poziomie, momentami podłączał się cały stadion. Jako ultrasi na pewno dobrze będziemy wspominać ten mecz. Korzystamy z zaproszenia „UML” i również swoją grupą pomagamy przy ogarnianiu oprawy a dokładniej tego co my-ultrasi kochamy najbardziej, czyli świecidełka. Ponadto nasz etatowy bębnowy miał okazję spróbować swoich sił na gnieździe Miedzianki.

Oprawa kozacka, folia „REPREZENTANCI LEGNICKIEGO STYLU” oraz sektorówka z postaciami w kominach. Odpalone były białe OW i białe race do podświetlenia prezentacji a po zjechaniu sektorówki chaos z udziałem czerwonych rac (zdjęcia i filmik poniżej). Piłkarsko mecz dla Miedzi, pewna wygrana 3-1 choć mogło być więcej. Tym samym Miedzianka awansowała na 2 miejsce w tabeli i jest głównym kandydatem do awansu. Życzymy upragnionej Ekstraklasy bo „jak nie teraz to kiedy”.

 

Relacja kibiców Odry Opole:

103 Dni tyle dokładnie czekali kibole Odry na wyjazd za swoją drużyną. Dokładnie tyle czasu minęło od naszej Listopadowej eskapady do Łęcznej. Do Legnicy wyruszamy 4 autokarami w bardzo mocnej obstawie smutnych panów cały czas towarzyszył nam helikopter. Na miejscu meldujemy się z odpowiednim zapasem czasowym i wszyscy przed pierwszym gwizdkiem jesteśmy na sektorze. Nasza liczba tego dnia to 210 osób co uznajemy za dobry wynik. Tego wieczoru debiut zalicza również nowa flaga ,,SPOŁECZNOŚĆ HONOROWA”.

Doping mimo kilkunasto stopniowego mrozu prowadzony cały czas, wielokrotnie przebijamy się przez śpiewy miejscowych. Cyganerii w młynie około 900 osób wspomagani byli przez swoich zgodowiczów z Wrocławia oraz Żar. Zaprezentowali oprawę z piro, jeśli chodzi o doping to nie zachwycili biorąc pod uwagę ich liczbę. Na początku drugiej połowy spotkania razem odśpiewaliśmy hymn Polski.

Inauguracja rundy słabo wyszła naszym piłkarzom, którzy kolejny raz ulegli Miedźi. Dobry początek rundy w naszym wykonaniu trochę zawiedli piłkarze, ale przed nami jeszcze prawie cała runda wiosenna walka o Ekstraklase trwa! Szacunek dla wszystkich obecnych! 17 MARCA WYJAZD DO częstochowy! JEDZIEMY WSZYSCY!

 

relacja: NajwierniejsiKibice PromieniaUltras Miedź Legnica

zdjęcia: NI-FO, Shadow.Photo