Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 27.05.2018 1 czerwca 2018

O spotkaniu w Legnicy, po którym Miedź awansowała do Ekstraklasy powiedziano już prawie wszystko, czas na krótkie podsumowanie ze strony kibiców Miedzi. Pojawiła się również relacja kibiców Chojniczanki, którzy na sektorze gości pojawili się w 65 osób.

 

Ultras Miedź Legnica:

Mecz z Chojniczanką… każdy kto był obecny tego dnia wie, że tych emocji nie da się opisać słowami dlatego przytoczymy tylko suche fakty. Na stadionie komplet, ponad 6000 ludzi, na trybunie C 1300 głów w tym około 300 kiboli Śląska, 25 Promienia oraz gościnnie 15 Dynamo Drezno. Dziękujemy wszystkim za obecność!

W drugiej połowie na płocie wieszamy 60 metrowy transparent NADCHODZĄ CZASY EKSTRAKLASY i zaczynamy zabawę. Na pierwszy ogień idą świece dymne w 10 kolorach, dalej konfetti, serpentyny. Następnie na odliczanie robimy niezłe racowisko a później już do końca meczu odpalamy spontanicznie race których w sumie jest 150.


Po meczu cieszymy się z awansu na płycie boiska razem z piłkarzami i powoli przygotowujemy się do fety zaplanowanej na Legnickim rynku. Feta jaka była każdy widział i przeżył po swojemu. Śpiewy, masa piro, mega klimat!

Warto dodać, że po północy nasze drogi przecięły się z piłkarzami, którzy świętowali awans w swoim gronie w jednej z Legnickich restauracji. Część z nich chętnie do Nas wyszła i przyłączyła się do dalszej zabawy. Były śpiewy, zdjęcia, race, luźne rozmowy. Widać, że mamy w składzie kilku równych gości.

 

Fanatycy z Grodu Tura:

Ostatni wyjazd w tym sezonie za nami! W Legnicy na sektorze gości pojawiło się łącznie 65 osób, w tym 5 kibiców Moto Jelcz Oława oraz przedstawiciel Gdańskiej Lechii. (Dzięki wielkie za wsparcie!) Miedzianka tego dnia prowadziła konkretny doping, a cały stadion z chęcią włączał się do pomocy. My natomiast swój doping ograniczyliśmy do częstych okrzyków oraz kilku dłuższych przyśpiewek.

Mecz niestety nie zakończył się zadowalającym wynikiem. Zostajemy w pierwszej lidze jeszcze na co najmniej rok. Szacunek dla 6 piłkarzy Chojniczanki za podejście po meczu, podziękowanie za doping oraz chwilę rozmowy.

 

zobacz również zdjęcia z meczu i fety: