Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 09.02.2019 11 lutego 2019

Za nami pierwsze tegoroczne mecze w Ekstraklasie. Bez wątpienia najciekawiej było w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia podejmowała na własnym stadionie drużynę Pogoni Szczecin. Na meczu pojawiło się 13 184 kibiców. Oprócz standardowego oflagowania, po stronie gospodarzy pojawił się transparent „STOMIL NIGDY NIE ZGINIE”, oraz jeden zachęcający do wyjazdu do Zabrza na pucharowy mecz z Górnikiem. Lechia mogła również liczyć na wsparcie przyjaciół, tego dnia w Gdańsku pojawiło się między innymi 60 kibiców Jezioraka Iława, 20-osobowa ekipa Bytovii Bytów, 30 kibiców Gryfa Słupsk, 20-osobowa grupa Czarnych Słupsk z nową flagą i delegacja Rakowa Częstochowa.

 

Dla Portowców wypad do Gdańska okazał się najliczniejszym ligowym  wyjazdem w historii, na sektorze gości zasiadło 1800 kibiców Pogoni, których wspierała spora delegacja Kotwicy Kołobrzeg. Na ten mecz Ultrasi ze Szczecina przygotowali specjalną oprawę, jednak przez problemy z jej wniesieniem nie została zaprezentowana w całości. Pomimo tego sektor gości tego dnia rozbłysk od pirotechniki, która została zaprezentowana w asyście flag na kijach. Ponadto w Gdańsku swój debiut zaliczyły dwie flagi wyjazdowe, chłopaków z Drawska Pomorskiego oraz GBE.

 

Ultras Pogoń Szczecin:
W minioną sobotę udaliśmy się do Gdańska na mecz z Lechią, w rekordowej, blisko 1800 osobowej grupie.

Mieliśmy na ten mecz przygotowaną oprawę, na którą składała się sektorówka, okazjonalny transparent, chorągiewki oraz spora ilość pirotechniki. Niestety, ale sektorówka nie została wpuszczona, mimo wcześniejszych zapewnień o braku problemu z wniesieniem. Na bramach została też większość piro. Z tego względu podjęliśmy decyzję o nie prezentowaniu przygotowanej oprawy, machamy jedynie chorągiewkami oraz odpalamy to, co udało się wnieść.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim dzielnicom, FC i innym osobom, które pomogły nam tego dnia. Policji, agencji ochrony i kierownikowi bezpieczeństwa – tradycyjnie chuj do dupy. Pozdro!

 

Lechia Gdańsk: