Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 11.12.2021 14 grudnia 2021

Sobotnie spotkanie w Gdańsku, podczas którego miejscowa Lechia na własnym obiekcie podejmowała drużynę Jagiellonii Białystok przyciągnęło na trybuny 5170 kibiców. Tego dnia Ultras Lechia Gdańsk zaprezentowała oprawę, która pokazywała co gdańszczanie myślą o „lewackiej ideologii odpowiedzialnej za śmierć tysięcy osób”.

Pomimo zakazu wyjazdowego, jaki ciąży na sympatykach Jagiellonii, dzięki uprzejmości gospodarzy mogli zasiąść na sektorze gości. Tego dnia w Gdańsku pojawiło się 90 wyjazdowiczów, Jagiellonia mogła liczyć na 18-osobowe wsparcie Mazura Ełk.

 

Relacja Lechii Gdańsk:

W weekend poprzedzający 40 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, postanawiamy zaprezentować oprawę pokazującą co gdańskie trybuny sądzą o lewackiej ideologii odpowiedzialnej za śmierć tysięcy osób. Dawno nie widziana na naszym stadionie sektorówka zakrywająca całą trybunę ukazywała cztery parszywe mordy splamione krwią swoich ofiar. Na transparencie w asyście czaszek i przekreślonego sierpa i młota widniało jakże wymowne hasło „Fabryka Morderców”. Czymże byłaby oprawa bez kibolskiego akcentu, zamaskowanym szalikowcom udaje się włamać na górną trybunę, gdzie odpalają sporą ilość środków pirotechnicznych okraszając lewackie gęby czerwonym blaskiem

 

Mimo niekorzystnego wyniku, wiara nie gasła na zielonej trybunie i do ostatnich sekund nakręceni dawaliście z siebie wszystko. Szacuneczek.

 

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym Przyjaciołom za pomoc przy organizacji pokazu. Podziękowania należą się także Wam, za zaufanie i wsparcie w minionym roku. Ogromne dzięki Bracia i Siostry, Wesołych biało-zielonych Świat i pięknego nowego roku. Do zobaczenia na meczu zgodowym ze Śląskiem!

Bez Was nie ma Nas!
AVE ULG! 

 

Relacja Jagiellonii Białystok:

Pomimo zakazu wyjazdowego, dzięki uprzejmości gospodarzy, meldujemy się w Gdańsku w 90 osób, w tym 18 osób Mazurowcy – dziękujemy za wsparcie. Miejsce zajęliśmy w sektorze gości. Kilka razy zaznaczyliśmy swoją obecność. Ogólnie spokój.

 

zobacz również zdjęcia: