KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Lech Poznań 07.09.2019 9 września 2019

Za nami mecz zgodowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas którego miejscowe KSZO podejmowało Lecha Poznań. Kibice na stadion dotarli wspólnym pochodem, podczas spotkania świętowano 90-lecie powstania ostrowieckiego klubu, z tej też okazji zaprezentowano aż trzy oprawy, oraz odpalono sporą ilość pirotechniki. Po meczu grupa Ultras KSZO Ostrowiec ’08 poinformowała o zakończeniu swojej działalności. Poniżej obszerna relacja samych zainteresowanych.

 

Relacja KSZO:
Na rynku naszego miasta zbieramy się w liczbie kilku dobrych stów, jednak ciężko określić dokładną liczbę. Razem z nami oczywiście kibole Kolejorza oraz Wisła Sandomierz i Powiślanka Lipsko. Kiedy wszyscy zainteresowani są już na rynku, ruszamy na stadion. Marsz przy ciągłych śpiewach i asyście rac. Oczywiście całą kibicowską atmosferę musiała zepsuć policja, która pod samym stadionem robi prowokację i pokazówki przez co niektórzy z nas nie mieli możliwości wejścia na stadion. Patrząc że był to przemarsz na mecz zgodowy z okazji 90-lecia naszego Klubu to zachowanie policji zostawiamy bez komentarza… !

Kiedy sytuacja się uspokaja rozpoczynamy wchodzenie na mecz. Na stadionie tego dnia melduje się ok 5 tyś. kibiców. W tym duża liczba Pyrusów. Młyn solidnie nabity co pozwala tego dnia na przygotowanie trzech opraw.

Pierwszą z nich była pomarańczowa-czarna kartoniada z napisem KSZO oraz machajki, która była jednak tylko przedsmakiem do tego co miało dziać się dalej.

W 30 minucie wjeżdża sektorówka przedstawiająca grupy społeczne naszego miasta za starych czasów i obecnie, na dole napis „90 lat minęło, a tu wciąż my” oraz trans „KIBICE SPORTOWCY ZAWODOWCY OSTROWCZANIE”. Przy tej oprawie zostały odpalone świece dymne, które zadymiły ostrowiecki stadion na pomarańczowo-czarno.

Pod koniec meczu robimy ostatnią i naszym zdaniem najlepszą tego dnia oprawę. Folia z napisem KLUB SPORTOWY ZAKŁADÓW OSTROWIECKICH podświetlona przez stroboskopy oraz sektorówka „90 lat” w asyście oczywiście 90 rac !! Całość daje naprawdę mocny efekt.

Była to jednocześnie ostatnia oprawa Ostrowieckiej grupy Ultras UKO’08. Dzięki za wszystko !

Po zakończeniu meczu udajemy się do baru żeby dalej świętować nasz jubileusz . Razem z braćmi z Poznania tego dnia bawimy się w lokalnej dyskotece do późnych godzin nocnych. Dzięki za tak liczne przybycie ! I do następnego KSZO&LECH!!

Kto nie był tego dnia z nami niech żałuję! Wrócił stary dobry kibicowski klimat na stadion przy Świętokrzyskiej 11. Może parę osób które z różnych względów przestały regularnie przychodzić i jeździć na mecze przypomni sobie o co w tym wszystkim chodzi. Ci co byli będą mieli co opowiadać znajomym !

Ps. Nie możemy się jednak nie odnieść do tego co wokół całego wydarzenia wyprawiała policja. Jeśli chodzi o sytuację na samym przemarszu to tak jak już pisaliśmy żaden komentarz nie odda tego jaki cyrk zrobiła prewencja. Jednak wszelkie robienie trudności zaczęło się dużo wcześniej. Organizacyjne problemy z noclegami , gdzie właściciele hoteli zostali ostrzeżeni przed hordą kiboli która zdemoluje im pokoje, oraz odwoływane loże w dyskotece z tych samych powodów to jakaś kpina. 90 lecie klubu to nasze święto i robienie problemów na każdym kroku przez policje jest skandalem. Na szczęście pomimo tych problemów wszystko udaję się w końcu ogarnąć!!

PIŁKA NOŻNA BEZ POLICJI!

 

Powiślanka Lipsko:

Jesteśmy obecni od początku na zbiórce na rynku.Od samego przyjazdu idzie wyczuć atmosferę piłkarskiego święta w mieście.Niestety ale taka atmosferę jak zawsze chciała zepsuć policja która prowokuje przy samym stadionie gazują pałują i zawijają 2 osoby,nie patrząc na to ze w pochodzie idą również dzieci z rodzicami.Na meczu zabawa ultras i głośne śpiewy nikogo nie interesował w tym dniu wynik był rzeczą drugorzędną. Wspomagamy KSZO w tym dniu w 30 osób z flaga wizytówka „Królowa Powiśla”.Po meczu zostajemy na piwko dzięki panowie za gościnę. 

 

zobacz również zdjęcia z meczu: