Korona Kielce – Lechia Gdańsk 16.02.2019

Mecz Korony z Lechią odbył się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości. Wszystko przez karę nałożoną przez Komisję Ligi po meczu z Górnikiem Zabrze 22.12.2018.

Tego dnia kielecki obiekt zgromadził około 7500 widzów. Ultrasi Korony zaprezentowali oprawę z hasłem: „Niezmiennie od 15 lat”. Zdaniem autorów był to powrót do początków grupy, a 15-lecie istnienia przypadające na ten rok będzie kontynuowane na innych meczach. Niestety nie udało nam się zdobyć zdjęć dobrej jakości, ale za to dołączamy dwa filmiki z dopingiem i oprawą Kielczan.

Relacja Ultras Korony:

Pierwsza oprawa na piętnastaka już za nami. Postanowiliśmy wrócić do historii, a dokładniej do naszej historii i przypomnieć wszystkim jak to się zaczęło. Ta oprawa to nic innego jak powrót do samego początku naszej grupy.

22 Maja 2004r. na meczu ze Stalówką została zaprezentowana pierwsza tematyczna oprawa na Koronie, a hasło wycięte ze styropianu brzmiało nie inaczej jak „nasze serca biją dla Korony”. Natomiast sektorówka prezentowała linie życia. Przez 15 lat było wiele wzlotów i upadków, ale niezmienne przesłanie tego hasła trwa. Jeśli powrót do przeszłości to nie mogliśmy zrobić tego nowocześnie. Prosty trans a także sektorówka, która prezentowała monitor EKG z liniami życia miała nawiązywać do pierwszej historycznej oprawy. Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdybyśmy tego lekko nie podrasowali, jednakże tu ważniejszy był przekaz i zawarte w nim przesłanie. Czasem trzeba zrobić krok w tył, by następnie zrobić dwa w przód. Nie jesteśmy zwolennikami robienia hucznych urodzin na raz dlatego nasz piętnastak będzie trwał cały rok! Mimo tego spodziewajcie się niespodziewanego, dlatego obserwujcie i wspierajcie nas przez cały czas. Więcej smaczków już niebawem!

Relacja Kibica Korony Kielce:

W końcu nadeszło po przerwie upragnione spotkanie na Suzuki Arenie.

Pierwszy mecz i od razu mecz z liderem‼️
Termin⁉️
Sobota, godzina 20:30, czego można chcieć więcej⁉️
Biletów na takie spotkanie powinno zabraknąć‼️

Tymczasem trzy dni przed meczem licznik wskazywał niecałe 3500 sprzedanych biletów… Na szczęście w dzień meczu sprzedaż wejściówek znacznie się przyspieszyła i tego dnia na stadionie stawiło się nieco ponad 7500 złocisto-krwistych kibiców. Goście, tego dnia nie mogli zawitać do stolicy województwa świętokrzyskiego ze względu na karę od „komedii ligi’. My szczelnie nabijamy młyn i od pierwszej minuty lecimy z konkretnym dopingiem. W dziesiątej minucie prezentujemy oprawę z napisem zrobionym z wyciętych literek styropianowych „NASZE SERCA BIJĄ DLA KORONY” oraz malowanego transparentu „NIEZMIENNIE OD 15 LAT”. Całość dopełniły machajki. Oprawa jest nawiązaniem do pierwszej, historycznej oprawy zrobionej przez grupę Ultrasi ’04 jeszcze na stadionie przy ul. Szczepaniaka za czasów III ligi.

Po zakończonej prezentacji wywieszamy dziesięć flag: „Ś.P. Małpa”, ” Witaj w mieście Koroniarzy”, „Brygada Świętokrzyska”, „Korona Kielce Lonsdale”, „Ultrasi”, „Korona Regni Poloniae”, „EG’73”, „Scyzory”, „Korona Kielce”, „Korona na szachownicy”, a także transparent „Fala wracaj do zdrowia!!!” dla kolegi po szalu, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. Na meczu gościmy chłopaków z Jędrzejowa, którzy tego dnia postanowili nas wspomóc w liczbie 52 osób ze swoją flagą „NFH”. Doping z minuty na minutę niósł się coraz lepiej, a gra naszych zawodników mogła cieszyć oko. Po przerwie, klasycznie, na sektorze widoczne braki, ale to nie przeszkadza nam w rozkręceniu prawdziwej korby‼️ Na gnieździe mogliśmy zobaczyć chłopaków którzy umieją zrobić naprawdę zajebistą atmosferę‼️ Koniec końców mecz zakończył się remisem, a my swoim piłkarzom uświadomiliśmy kto w tym meczu był lepszy‼️ Następny mecz już w piątek, godzina 20:30 to termin idealny. Gramy o kolejne ważne trzy punkty, tym razem ze szczecińską Pogonią‼️ Nie może Cię zabraknąć na stadionie‼️