Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 11.11.2018 12 listopada 2018

Mecz Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań z trybun obejrzało 12 988 kibiców, z czego ponad 400 stanowili przyjezdni. Na meczu cały stadion dumnie odśpiewał 4 zwrotki hymnu, dodatkowo o godzinie 19:18 wszystkie flagi narodowe radośnie zapełniły stadion. Na trybunach pojawił się również transparent „Sto lat niepodległości, łączy nas duma z Polskości”.

 

Oprócz obchodów Narodowego Święta odzyskania Niepodległości, podczas tego spotkania grupa Ultras Jagiellonia Białystok świętowała 16-lecie powstania grupy UJB. Z tej okazji pojawiła się również specjalna oprawa „Ultras Jagiellonia Białystok – Zawsze po jasnej stronie.”

 

UJB:
Dzisiaj zaprezentowaliśmy oprawę, która swoim przesłaniem nawiązuje do prezentacji z meczu z Widzewem Łódź z 2006 r. Mimo, że od tamtego czasu minęło już 12 lat to pewne hasła głoszone przez naszą grupę są ponadczasowe i wciąż aktualne.

„Ultras Jagiellonia Białystok” istnieje już 16 lat, w ciągu których przeżywaliśmy różne chwile (sukcesy, jak również porażki), ale zawsze kierowaliśmy się ustalonymi przez nas zasadami i wartościami, które przez te wszystkie lata przekazywaliśmy nowym pokoleniom ultrasów i kibiców – „Przyjaźń jest wszystkim”. Ultras Jagiellonia Białystok – Zawsze po jasnej stronie.

 

Kibice Lecha przed meczem pojawili się w Warszawie na tegorocznym Marszu Niepodległości. Jak co roku Kolejorz wraz z przyjaciółmi zebrał się pod Salą Kongresową, gdzie w asyście rac odśpiewano hymn.

 

Po wizycie w Warszawie kibice Lecha wybrali się w podróż do Białegostoku, gdzie o 18:00 rozpoczął się ich mecz z Jagiellonią. Finalnie na sektorze gości zasiadło 426 poznańskich kibiców.

 

Ekipa Kolejorza głodna wrażeń wybrała drogę powrotną przez Łódź.  Ich nocna wycieczka zakończyła się policyjnym pościgiem i kilkoma zatrzymaniami. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

 

zobacz również zdjęcia:

relacja: UJB