Igloopol Dębica – Polonia Przemyśl 07.03.2020 9 marca 2020

Za nami ciekawe spotkanie w Dębicy, gospodarze wystawili około 80-osobowy młyn i podczas pierwszej połowy zaprezentowali oprawę, do której odpalili trochę pirotechniki. W drugiej połowie meczu obie ekipy dążą do konfrontacji, jednak przez tych co zawsze nie dochodzi do bliższego spotkania.

 

Na sektorze gości zasiadło 158 osób, Przemyskie Bractwo tego dnia mogła liczyć na solidne wsparcie Stalówki (która wykorzystała wolny termin, ich mecz w Stargardzie odbył się bez udziału publiczności),  17 kibiców Stali Rzeszów, 10 z Łady Biłgoraj i jednego fanatyka krakowskiej Wisły.

 

Relacja Igloopolu Dębica:

Rundę wiosenną rozpoczynamy od bardzo ciekawego pojedynku z przemyską Polonią. W najlepszym momencie młyn liczy blisko 80 kibiców. W drugiej połowie z wiadomych przyczyn część osób opuszcza stadion. Przez większość spotkania jedziemy z dobrym a momentami bardzo dobrym dopingiem. W pierwszej połowie sektor przyozdabia trans do oprawy a w drugiej flaga Igloopol Dębica i trans AFGAN PDW.

Pod koniec pierwszej połowy prezentujemy oprawę – trans na płot „#WSZYSCY RAZEM PO WIELKI IGLOOPOL” w asyście biało-niebieskich machajek. Do tego odpalamy stroboskoby i świece dymne. Oprawa dotyczy prowadzonej obecnie przez nas akcji o takiej samej nazwie która ma na celu zebranie pieniędzy dla wsparcia naszego ukochanego klubu. Warto wspomnieć że w pierwszej edycji tej aukcji odbywającej się w trakcie rundy jesiennej udało się zebrać ponad 30000 zł.

Na początku drugiej połowy wychodząca Polonia napina się do nas. Wybiegamy na murawę,kibice gości nie przeskakują płotu. Szybko wjeżdżają psy ostro gazując. Cieszy wysokie zwycięstwo piłkarzy i duża ilość dawno niewidzianych twarzy na meczu. 

 

Przemyskie Bractwo:
Na pierwszy wyjazd rundy wiosennej udajemy się do Dębicy. Bez większej mobilizacji wybieramy się autokarem i 4 furami co daje nam liczbę 75 osób. Na trasie dołącza się Stalówka w 55 osób, Stal Rzeszów 17 osób, Łada Biłgoraj 10 i jeden fanatyk krakowskiej Wisły. Wszystkim wielkie dzięki za wsparcie. Na sektorze gości stawiamy się w 158 osób z dwiema flagami „Przemyskie Bractwo”, i „Żurawica”. Na meczu nie obyło się bez wymiany uprzejmości z miejscowymi. Po mega słabej grze naszej drużyny postanawiamy zawijać w drogę powrotną i nagle gospodarze kolejny raz robią pokazówkę. Kilku z nich przeskakuje przez siatkę. Szybko chcemy przedostać się na płytę boiska lecz psy zaczynają Nas gazować. Padły też strzały z gumowych kul. Wycofujemy się na parking za sektorem gości gdzie kontynuujemy starcie z psami. Gdy psy odpuszczają zawijamy się w drogę powrotną. Kolejny raz śmieszy Nas postawa igloopolu. Ich pokazówki podczas naszych spotkań w Dębicy stały się prawdziwą tradycją. Mieliście tyle okazji żeby się wykazać lecz zabrakło wam odwagi.

 

 

Relacja Stalówki:

Korzystając z wolnego terminu w 55 osób wspieramy POLONIĘ w Dębicy. W trakcie drugiej połowy, kiedy wszyscy opuszczają sektor gości, dochodzi do przepychanek z psami i ochroną bo kilku miejscowych przeskakuje przez płot… sporo gazu. Po kilku minutach sytuacja się uspokaja i zawijamy do Stalowej Woli. STF ON TOUR !!! 

 

zobacz również zdjęcia: