Górnik Zabrze – Wisła Kraków 20.05.2018 21 maja 2018

Ostatni mecz Górnika w tym sezonie przyciągnął na Roosevelta komplet publiczności. Z powodu kary, jaką nałożyła Komisja Ligi na Wiślaków po domowym spotkaniu z Lechem Poznań tego dnia fani Białej Gwiazdy nie mogli pojawić się w Zabrzu. Na wyjście piłkarzy na murawę zostaje rzuconych 24000 białych serpentyn, co przełożyło się na opóźnienie wszystkich spotkań w ostatniej kolejce ekstraklasy. Podczas meczu Ultrasi Górnika Zabrze po raz pierwszy na nowym stadionie zaprezentowali kartoniade, którą dopełniał transparent z hasłem z jednej z przyśpiewek Torcidy, dodatkowo na górnej trybunie pojawiły się balony w barwach zabrzańskiego klubu. Dzięki zwycięstwu Piłkarzy Górnika 2:0, po 24 latach Torcida wraca do Europy.

 

Ultras Górnik Zabrze:

Na wczorajszym meczu po raz pierwszy w historii nowego stadionu prezentujemy kartoniade. Nie było to łatwe zadanie ze względu na ogromne wejścia na sektor i podesty dla niepełnosprawnych które znacznie utrudniają tego typu choreografię. Podejmujemy się tego zadania i choć całość daleka była od ideału, generalnie efekt uważamy za zadowalający. Bogatsi o nowe doświadczenia możemy teraz rozwijać się w tym temacie i dążyć do perfekcji. Do tej prezentacji płot przyozdabia transparent o treści ze znanej i lubianej przyśpiewki, a na górnej trybunie pojawiły się balony w barwach Górnika.

Na wyjście piłkarzy na murawę rzuconych zostaje 24000 białych serpentyn, co dało bardzo dobry efekt.

Na koniec dziękujemy całej drużynie świetnego sezonu oraz wszystkim kibicom którzy wspierali Górnika u siebie i na meczach wyjazdowych. A teraz zbieramy siły na początek nowych rozrywek oraz pierwszy od 24 lat mecz na szczeblu międzynarodowym!

 

Górnik Zabrze:

 

zobacz również zdjęcia:

 

relacja: Ultras Górnik Zabrze

zdjęcia: Jurgen