Glinik Gorlice – Wisła Kraków 09.10.2021 14 października 2021

W miniony weekend na jubileusz 100-lecia istnienia gorlickiego klubu piłkarskiego zorganizowano towarzyski mecz, na który zaproszono przedstawiciela Ekstraklasy, drużynę krakowskiej Wisły. Kibice Glinika zadbali o odpowiednie uczczenie tego wydarzenia, o czym przeczytacie w poniższej relacji.

 

Relacja Glinika Gorlice:

OBCHODY JUBILEUSZU STULECIA GORLICKIEGO GLINIKA
GLINIK GORLICE – Wisła Kraków (9.10.21)

Rok 2021, dla każdego gorlickiego kibica bardzo ważna data.
Już przed tym rokiem było wiadome, że czeka nas wielkie wyzwanie, ale przejdźmy do rzeczy. Już na początku 2021 roku wypuszczamy jubileuszowe gadżety, między innymi: szaliki, koszulki, smycze, wlepy, poduszki, pluszaki, kalendarze, tak by już od początku promować to wielkie stulecie !

Została otwarta zrzutka internetowa, ale strzałem w dziesiątkę okazała się akcja #LicytacjaNaStulecie, z której uzbieraliśmy ponad 14 tysięcy złotych ! Tutaj pozwolimy sobie na wielkie podziękowania dla jednego wariata ! Mistrz licytacji, czyli Maciej Mickey Mika ! Wielkie dzięki również za wszystkie fanty dostarczone na te licytacje !

Na licytacje również dorzucili się nasi przyjaciele !
Karpaty Krosno
Fanatyczne Podhale
Widzew Łódź – FC Zgierz
Widzew FC Tomaszów Mazowiecki
Gorlickie Klasyki
oraz wszyscy prywatni darczyńcy !
Wielkie dzięki !

Z czasem jednak sytuacja w klubie była na tyle skomplikowana, że w tym roku dożyliśmy aż trzech zarządów… To właśnie ten trzeci stanął na wysokości zadania z organizacją meczu jubileuszowego !

My jako kibice cały czas działaliśmy, pokazując innym, że rok 2021 jest rokiem wyjątkowym i Obchody Jubileuszu stulecia muszą się odbyć wcześniej czy później !

We wrześniu dochodzą do nas sygnały, iż Jubileuszowe święto się odbędzie, a hitem ma się stać mecz z Wisłą Kraków… Tak się stało i na 3 tygodnie przed obchodami dostajemy oficjalną informację o tym święcie !

Rozpoczynamy wielką mobilizację ! Plakaty, transy, rozpowszechnianie informacji w mediach, wszędzie gdzie się da ! Efekt był oszałamiający !

Przed meczem wyznaczamy zbiórkę na rynku, z której pochodem udajemy się na stadion, który pękach w szwach ! 2500 osób na stadionie, z czego 400 w młynie ! Wspierają nas tego dnia Karpaty Krosno, Podhale Nowy Targ, Kolejarz Stróże oraz delegacja Widzewa Łódź. Na trybunach obecni również fani Wisły Kraków. Wielkie dzięki za obecność dla wszystkich !


Od początku ruszamy z dobrym dopingiem, w 19 minucie i 21 sekundzie prezentujemy pokaz pirotechniczny do transu „Sto lat dumy, historii tradycji” i poprzez zadymienie mecz zostaje na chwile przerwany. Chwilę później na całej długości trybuny odpalamy świece dymne w naszych barwach, co daje zajebisty dla oka efekt !Do końca pierwszej połowy doping na dobrym poziomie. Tego dnia na płocie wisi 8 flag. W drugiej połowie prezentujemy sektorówkę z herbem, po bokach flagi a do tego wielką ilość pirotechniki ! Niestety przez nie uwagę i wielką ilość piro przez przypadek zostaje nadpalona nasza flaga oraz kilka kartonów znajdujących się za nią…Wynik tego dnia był rzeczą nieistotną, zabawa na trybunie trwała w najlepsze ! Po głównym meczu z Wisłą przyszedł czas na klubowe przemówienia oraz odznaczenia byłych zawodników klubu. Zaraz po tym na murawie naprzeciwko siebie stają drużyny oldbojów Karpat oraz Glinika, odpalamy również trochę pirotechniki i pada kilka okrzyków.

W oczekiwaniu na wieczór zaczęła wspólna integracja za trybuną, w roli głównej gięta stadionowa oraz wszelkiej maści napoje ! Ostatnim akcentem na stadionie było odpalenie symbolicznych 100 rac wokół boiska ! Efekt petarda !

Chwile po tym przenosimy się do jednego z lokali, gdzie impreza trwa w najlepsze ! Pozdro dla wszystkich obecnych !

Obchody Jubileuszu Stulecia zaliczamy do jednego z najlepszych wydarzeń kibicowskich w naszym mieście, Osoby odpowiedzialne za organizacje, wszystkie osoby, które przyczyniły się do tego święta, stanęły na wysokości zadania i ten dzień będzie na pewno wspominany przez wiele pokoleń !

WIARA POZOSTANIE NA ZAWSZE !
1921-2021

 

zobacz również zdjęcia: