GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 31.03.2018 2 kwietnia 2018

Mecz GieKSy z Zagłębiem Sosnowiec przyciągnął na trybuny stadionu przy ulicy Bukowej 5250 widzów. Podczas spotkania Ultrasi gospodarzy zaprezentowali oprawę, której poszczególne elementy znajdowały się na podwieszanej siatce. Pomimo zamknięcia sektora gościa dla kibiców Zagłębia przez Wojewodę Śląskiego (informowaliśmy o tym TUTAJ), kibice z Sosnowca zapowiedzieli swoją wizytę w Katowicach. Jak większość się pewnie domyśla, wszystko po to aby postawić na nogach jak największą ilość Smutnych Panów, taki prezent na święta.

 

Relacja GieKSy:

Nasz ulubiony serial pod tytułem „1 liga” wkracza powoli w decydującą fazę. Przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec wśród kibiców Dumy Katowic nastąpiła, można by rzec, naturalna mobilizacja związana z dwoma wygranymi w dwóch poprzednich meczach. Dodatkowo piłkarze zadbali o jej pomnożenie rzucając kibicom wyzwanie dotyczące zapełnienia Blaszoka.

Do zapełnienia obu trybun trochę zabrakło ale frekwencja i tak odbiegała od normy w pozytywnym sensie. Na minus mała ilość ludzi w żółtych koszulkach! Doping był nieprzerwany i przez cały czas na wysokim poziomie jeśli chodzi o decybele. Najbardziej efektownie wypadło skakanie, do którego podłączyła się cała trybuna główna. W pierwszej połowie zaprezentowana została oprawa nawiązującą do naszego długoletniego pobytu na zapleczu Ekstraklasy. Oprawa prezentowana była dość długo, na szczęście poszczególne elementy zostały zawieszone na siatce, dzięki czemu można było zerkać na mecz.

Na płocie za bramką przy łuku zawisła nowa flaga – „nie dla nas forma zła” będąca szytą wersją transparentu z wyjazdu do Olsztyna. Poza tym wokół boiska pojawiły się też flagi Banika, Górnika, JKS-u i ROW-u – wszystkie te ekipy wsparły nas podczas meczu z Zagłębiem w dużych liczbach.

Piłkarze GieKSy po raz pierwszy od wielu lat pokonali Zagłębie i zapewnili nam dobry humor na święta. Tabela zaczyna wyglądać coraz lepiej! Przed następnym meczem przy Bukowej wyjmujemy żółte koszulki z szafy!

Oprawa: Podwieszana siatka z wizerunkiem kosmonauty oraz napisem „ZAWIESZENI W CZASOPRZESTRZENI” + granatowe kartony na całej powierzchni Blaszoka + stroboskopy
Frekwencja: 5250
Goście: 0 (zakaz)
Wydarzenia: debiut flagi „nie dla nas forma zła”

 

JKS Jarosław:

W Wielką Sobotę wyruszyliśmy do Katowic w 30 osób z flagą, przed meczem udajemy się na zbiórkę do Mysłowic i w sile 130 osób jedziemy na stadion. Wielkie dzięki za wszystko i do następnego!

 

zobacz również zdjęcia:

relacja: gieksainfo.plJKS Jarosław

zdjęcia: Jurgen, AdamM