GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 22.08.2021 24 sierpnia 2021

Mecz GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec przyciągnął na stadion 3593 kibiców, niestety tego dnia sektor gości był pusty. Wszystko przez decyzję policji, która po raz kolejny zepsuła widowisko. Tego dnia GieKSiarze mogli liczyć na solidne wsparcie swoich przyjaciół.

W pierwszej części meczu grupa Ultras GieKSa’03 zaprezentowała oprawę, na płocie pojawił się transparent „Jak wam w ryju głupie kmioty stojąc w korku do roboty?”, który uzupełniła podwieszana sektorówka z postaciami kibiców Zagłębia wyjeżdzającymi z Sosnowca. Cała choreografia miała być zabawnym nawiązaniem do korków, które codziennie rano tworzą się na drodze krajowej nr 86 od strony Sosnowca do Katowic.

 

Relacja GieKSy:

To był mecz, jakiego cała GieKSa bardzo potrzebowała. Potyczki z Zagłębiem Sosnowiec mają swoją historię, otoczkę, podtekst historyczny i bieżący. Zwycięstw w tego typu meczach bardzo nam w ostatnich latach brakuje. Tym cenniejsze było właśnie pokonanie Sosnowiczan i to przy takiej dramaturgii. Blaszok wytrzymał ciśnienie, mimo straty dwóch bramek nadal dopingował i został za to nagrodzony przez naszą ambitną drużynę.

W beczce miodu zawsze znajdzie się, rzecz jasna, łyżka dziegciu. Tak było i tym razem, gdyż negatywnym aspektem niedzielnego spotkania, kładącym się cieniem na całym widowisku, był brak kibiców gości. Decyzja policji po raz kolejny zepsuła widowisko. Jednak co poradzić, gdy niektórym po prostu nie chce się wykonywać swojej pracy. Kilkadziesiąt godzin wcześniej sektor gości odwiedzili kibice Sandecji i nie nastręczyło to żadnych problemów, jednak kibicom z Sosnowca odebrano możliwość wspierania swoich piłkarzy, w zasadzie bez jakiejkolwiek podstawy. Choć nie jest to sytuacja niecodzienna, to za każdym razem trzeba to podkreślać: to skandal!

Blaszok w końcu wyglądał tak, jak powinien: zapełniły się sektory od A do C, a i na D trochę osób się znalazło. Doping był bardzo dobry, ale w pierwszej połowie jednak nie na 100% możliwości. Głośność została podkręcona przy dużym udziale piłkarzy, którzy w drugiej połowie rzucili się do odrabiania strat. Tu już nastąpił efekt synergii, im lepiej grali piłkarze, tym lepiej dopingowały trybuny, a im lepiej dopingowały trybuny, tym z większą werwą atakowali piłkarze. W efekcie udało się nie tylko odrobić straty, ale nawet zdobyć zwycięskiego gola. Gdy piłka wpadła do siatki w 81. minucie, a stadion eksplodował. To była jedna z tych pięknych chwil, dla których warto chodzić na mecze i nie odpuszczać. Co by się nie działo – nie odpuszczać! 

 

Relacja Górnika Zabrze:

W dniu wczorajszym w ponad 250 osób wspieramy GieKSe w meczu z Sosnowcem! Gratulujemy zwycięstwa pomimo niekorzystnego wyniku do przerwy. GKS Katowice 3:2 Zagłębie Sosnowiec.

 

Relacja ROW Rybnik:

Jesteśmy obecni dziś w 90 osób na meczu GKS Katowice – Zagłebie Sosnowiec, wracając do Rybnika odwiedzamy grób naszego kolegi upamiętniając rocznicę jego śmierci a następnie udajemy się na swój mecz na gliwickiej. Ś.P Bobek Pamiętamy 13.02.1984-22.08.2016!!! 

 

zobacz również zdjęcia: