GKS Katowice – Gryf Wejherowo 23.11.2019 25 listopada 2019

1749 kibiców pojawiło się na ostatnim meczu w tym roku rozgrywanego na stadionie przy Bukowej. Podczas meczu została zaprezentowana zgodowa oprawa GKS-u Katowice i Górnika Zabrze, pojawiła się sektorówka z Simpsonami, którą uzupełnił transparent „ŁĄCZY NAS WIELE ZŁEGO I CH WAM DO TEGO”, do całości odpalono pirotechnikę. Tego dnia swój debiut zalicza również sporych rozmiarów flaga „Miasto jednego wyboru”, więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Relacja GieKSy:

Ostatni mecz w 2019. roku przy Bukowej nie obfitował w żadne nadzwyczajne wydarzenia, choć miał sporo pozytywnych aspektów, które przełożyły się na ogólny dobry obraz. Obraz, który każdy z obecnych zapewne przechowa w pamięci do marca i dzięki któremu na pierwszy wiosenny mecz wyruszy z radością. Te aspekty to: oprawa, zwycięstwo i dobry, głośny doping.

Biorąc pod uwagę, jaka kwestia zwykle wałkowana jest w tym cyklu, powinno paść w tym momencie pytanie, czy w pierwszy weekend marca przyjdą na Bukową tylko ci, którzy byli na sobotnim meczu i tak dalej i tym podobne. Ale chyba wszyscy mamy już dość tego załamywania rąk nad frekwencją. Ileż można… Druga liga drugą ligą, oby piłkarze nie osiedli na laurach i za tydzień w Bytowie, a potem na wiosnę pokazali przynajmniej ten poziom determinacji i skuteczności co w meczu z Gryfem a będzie dobrze i może uciekniemy z tego zaścianka piłki nożnej.

Świetnym pomysłem było odgrodzenie skrajnych części sektorów „A” i „C”, dzięki czemu pozostała część Blaszoka się zagęściła, co wpłynęło pozytywnie na głośność śpiewu. Wizualnie także trybuna na tym zyskała. Co do efektów wizualnych – pięknie prezentuje się nowa flaga, a jeszcze piękniej wyglądały odpalone wzdłuż Blaszoka race. Z przyjemnością obserwuje się jak „jarają” one już kolejne pokolenie fanatyków. Niech się palą race!

 

zobacz również zdjęcia: