GKS Katowice – Banik Ostrawa 04.09.2021 5 września 2021

Korzystając z ligowej przerwy (mecz z Arką Gdynia został przełożony) katowiczanie rozegrali mecz towarzyski, który był głównym punktem świętowania 25-lecia zgody GieKSy z Banikiem. W tym roku odbyło się już kilka wydarzeń uświetniających ten jubileusz, z których największym do tej pory był turniej kibicowski Silesian Family Cup, więcej TUTAJ.

Na Bukowej działo się wiele – przed, w trakcie i po meczu. Tego dnia obie ekipy zaprezentowały łącznie cztery oprawy, które możecie zobaczyć na poniższych fotografiach oraz filmikach.

 

GKS Katowice:


 

Banik Ostrawa: 

zobacz również zdjęcia:

 

GieKSa.pl:
Mecze, których atmosferę odczuwa się przez cały poprzedzający tydzień, to sól piłki nożnej. Ich klimat pozostawia wspomnienia na całe życie. Takie właśnie było spotkanie GieKSy z Banikiem z okazji 25-lecia zgody. W ostatnim tygodniu na łamach naszej strony przypominaliśmy poprzednie mecze między naszymi drużynami. W opinii wielu uczestników wczorajszego wydarzenia przebiło ono wszystkie poprzednie.

Cała zabawa rozpoczęła się na długo przed pierwszym gwizdkiem. Dotyczyła zarówno najmłodszych – których w specjalnie utworzonej strefie zabaw z dmuchańcami i innymi atrakcjami przewinęło się około pół tysiąca, jak i najstarszych – stoiska z gadżetami i cateringiem przeżywały prawdziwe oblężenie, a wspólnym śpiewom i powitaniom towarzyszyła muzyka dobrze dobrana przez DJ’a. Pamiątkowe bilety, szaliki i koszulki cieszyły się ogromnym powodzeniem, podobnie jak produkty gastronomiczne. Wszystko było doskonale zorganizowane i nie ma wpływu na taką ocenę fakt, żę piszący te słowa jest dumnym członkiem Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice SK 1964, które było głównym organizatorem meczu. Ciężka praca wielu osób i odporność na „niedasizm” panujący w klubie zaowocowały tym, że feta przy Bukowej ostatecznie udała się znakomicie w wielu aspektach. Z najlepszych smaczków warto wymienić grę piłkarzy obu drużyn w specjalnych koszulkach z herbami obu klubów oraz rocznicowy tort, który piłkarze obu drużyn skonsumowali wspólnie.

Sam mecz był prawdziwym spektaklem na trybunach, jak przystało na spotkanie czołowych ekip polskiej i czeskiej sceny Ultras. Ilość i jakość opraw budzi największy podziw dla ludzi, którzy musieli poświęcić wiele godzin by przygotować takie widowisko. Nie sposób było śledzić wydarzeń na boisku, zbyt wiele działo się na trybunach. Publiczność skupiała się głównie na kolejnych elementach kibicowskiego świętowania. Prawie wszyscy z zachwytem, ale oczywiście nie można nie wspomnieć o grupce bardzo źle wychowanych osób, które zupełnie nieproszone pojawiły się na stadionie. Czyż nie zorientowały się, że nikt ich nie zapraszał? Czy aż tak na bakier z kulturą są te osoby, kryjące smutek pod naciągniętymi na uszy kominami? Czy naprawdę nie miały innego zajęcia niż próba zepsucia zabawy urodzinowej tysiącom ludzi?

Podsumowanie:

Oprawa:
Banik: sektórówka z imprezą + transparent z hasłem „poji nas rodinne pouto” + race i świece dymne, flagi na kijach w barwach FCB i GKS, złota sektorówka z datami założenia obu klubów + na kijach herby FCB i GKS, konfetti w barwach obu klubów

GieKSa: sektorówka podwieszana „Silesian Family” + race

Wspólnie: Transparent GKS Katowice & Banik Ostrava + „argentyna” + piro

Frekwencja: 4161

Gospodarze z Ostrawy: ok. 700

Wydarzenia: debiut flagi: Novojicinsko & Bogucice

 

Ultras GieKSa’03: 

Co to był za weekend… Na zgodowym meczu z Banikiem prezentujemy dwie choreografię, folie z malowanymi elementami na wzór flagi SILESIAN FAMILY oraz trzy metrowy transparent z nazwami naszych klubów, wykonany razem z naszymi Braćmi z Ultras Banik Ostrava w asyście minisektorówki, balonów, folii i wszelkiej maści pirotechniki. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę by ten mecz wyglądał jak należy!

 

Trójkolorowe Piotrowice:
Na dzisiejszy mecz przyjaźni wybieramy się podstawionym busem, poprzedzając to wspólną zbiórką niezmotoryzowanej części południowych dzielnic!

Mecz z super dopingiem, kilkoma oprawami i zdartym gardłem, gdzie wynik na boisku nie miał znaczenia, a liczyło się, to co działo się na trybunach i trwa od 25 lat – PRZYJAŹŃ i BRATERSTWO.

PS zbędna wasza zakłamana propaganda, na południu liczy się tylko TRÓJKOLOROWA ARMIA!


 

Brynów 1964:
Mecz GieKSy z Banikiem z okazji 25-lecia zgody zostanie w pamięci na długo! Część Brynowskiej GieKSy spotkała się już na kilka godzin przed tym spotkaniem na dzielnicowej zbiórce by śpiewem i drobną oprawą podkreślić trójkolorowy charakter naszej dzielnicy. GieKSa&Banik!

 

GieKSa z Gisza:
Wczoraj odbył się mecz przyjaźni, który był głównym punktem świętowania 25 rocznicy zgody z Banikiem. Ciężko oszacować ilość osób z Giszowca jaka pojawiła się na Bukowej, lecz jeśli patrzeć tylko na same zapisy to byliśmy najliczniejszą grupą z pośród dzielnic i FC. Cieszy duża ilość młodzieży, w której ten mecz na pewno zaszczepił fanatyczną drogę! Przed meczem, spontanicznie zbieramy się na boisku przy ulicy Miłej, by rozpocząć celebrację wydarzenia.
GIEKSA BANIK – SILESIAN FAMILY! 25 LAT