El. LKE: Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław 08.07.2021 8 lipca 2021

W czwartek rywalizację w eliminacjach Ligi Konferencji Europy rozpoczął Śląsk Wrocław. Czwarty zespół poprzedniego sezonu Ekstraklasy zmierzył się na wyjeździe z wicemistrzem Estonii Paide Linnameeskond. Na trybunach pojawiło się 1350 widzów. Jak się okazało, nie wszyscy kibice z Wrocławia zostali wpuszczeni na stadion estońskiej drużyny. To efekt decyzji delegata UEFA.

 

Stowarzyszenie Wielki Śląsk:

Około 70 kibiców Śląska dotarło pod stadion w Parnawie. Niestety zakupione on-line bilety zostały anulowane i doping prowadzony jest spod stadionu. Piłka nożna dla kibiców!

Na konferencji prasowej po meczu Paide – Śląsk padło pytanie o powody niewpuszczenia kibiców z Wrocławia na stadion, mimo że posiadali oni ważne bilety. Do sytuacji odniosła się Karolina Pokorska, dyrektor zarządzająca w strukturze organizacyjnej Śląska Wrocław. Przedstawiamy jej wypowiedź.

Kibice Śląska zostali wyproszeni ze stadionu, czy macie informacje z jakiego powodu to się stało? Szczególnie pod wzgląd na kibiców niepełnosprawnych jest to skandaliczna decyzja delegata. Z czego to wynikało czy klub złoży w związku z tym jakiś protest?

Decyzją organizatora bilety zakupione polskim kibicom przez ich znajomych zlokalizowanych w Estonii zostały anulowane. My jako Śląsk Wrocław i goście tego spotkania, nie mieliśmy na tę decyzję wpływu. Ta decyzja spowodowana była przepisami UEFA, które stanowią, że na meczach rozgrywek europejskich nie może być kibiców przyjezdnych. Przepisy te spowodowane są reżimem sanitarnym i rygorami związanymi z COVID-19. Głównie chodzi o to, by zapobiegać podróżom kibiców przyjezdnych. W związku z tym, że delegat nie wyraził zgody, by kibice znaleźli się na stadionie, klub organizujący to spotkanie zdecydował się anulować te bilety i zwrócić za nie pieniądze. Nie chcę się odnosić do sytuacji związanej z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych. My zostaliśmy poinformowani o tej sytuacji, przez naszego przedstawiciela poinformowaliśmy kibiców o tym, że ich bilety są anulowane. Klub wydzielił strefę w okolicach stadionu dla naszych kibiców, by wyjść im naprzeciw i w jakiś sposób wybrnąć z tej sytuacji. Możemy dyskutować, czy to było dobre, czy nie dobre, rozumiem, że kibice są zawiedzeni, jednak wcześniej były też komunikaty ze strony klubu, że bilety będą sprzedawane w systemie geolokalizacji i że kibice przyjezdni nie będą wpuszczeni na stadion. Tak że oczywiście rozumiemy, że sytuacja jest dla kibiców trudna i że mogą się z nią nie zgadzać, natomiast chciałabym podkreślić, że bardzo dziękujemy kibicom za podejście do tej sytuacji ze zrozumieniem i że nas wspierali. Uważam, że ich wsparcie było dziś bardzo potrzebne zawodnikom i naprawdę dało im dużo siły na boisku.

 

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław:

Niestety, pomimo zakupionych biletów delegat UEFA i klub Paide Linnameeskond nie zgodził się na naszą obecność na trybunach. Pozostaje nam wspierać WKS Śląsk Wrocław zza płotu stadionu. Do tego skandalu jeszcze wrócimy!

Przypomnijmy, w czerwcu UEFA zakomunikowała, że na meczach eliminacyjnych i w fazie play-off europejskich pucharów, na trybunach nie będą mogli się pojawić kibice gości, więcej TUTAJ.

źródło: slasknet.com