Chrobry Głogów – Odra Opole 30.09.2017 1 października 2017

To miało być kolejne piłkarskie święto w Głogowie, jednak przez nieudolność służb porządkowych sektor gości tego dnia pozostał pusty. Pomimo chaosu organizacyjnego gospodarze wystawiają młyn i przez całe spotkanie prowadzą doping. Podczas meczu Ultrasi Chrobrego zaprezentowali oprawę, składającą się z sektorówki w kształcie koszulki piłkarskiej, do której odpalili czerwone race. Na płocie zawisła również flaga grupy Ultras. Pomimo tego, że do Głogowa wyruszyła dobra liczba gości wraz ze zgodami, sektor gości pozostał pusty.

 

Komunikat klubu:

Chrobry Głogów S.A. informuje, że w dniu 30.09.2017 roku w ramach organizacji meczu Nice 1 Ligi Chrobry Głogów – Odra Opole grupa kibiców gości niezgodnie z przepisami wtargnęła na przeznaczony dla niej sektor. Jednocześnie nie zastosowała się do poleceń organizatora Chrobry Głogów S.A. o konieczności jego opuszczenia. 
 
W związku z tym o godz. 16.30 organizator kierując się względami bezpieczeństwa pozostałych kibiców zwrócił się do dowódcy zabezpieczenia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie z prośbą o natychmiastowe udzielenie pomocy przy przywracaniu porządku publicznego na terenie stadionu. Od tego momentu kontrola nad przebiegiem imprezy masowej, jej organizacja i związane z nią decyzje, należała do dowódcy zabezpieczenia KPP w Głogowie. 
 
Po zaprowadzeniu porządku na terenie stadionu, o godz. 18.25 organizator Chrobry Głogów S.A. ponownie przejął kontrolę nad imprezą masową. Wyrażamy nadzieję, że postawa drużyny na boisku oraz osiągnięty przez nią wynik zrekompensowały trudności związane z dostępem na stadion. 

 

kibice Chrobrego o problemach organizacyjnych:

Sobotniemu meczowi z Odrą Opole towarzyszyło sporo organizacyjnego zamieszania. W związku z wydarzeniami przy sektorze gości, „klub zwrócił się do dowódcy zabezpieczenia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie z prośbą o natychmiastowe udzielenie pomocy przy przywracaniu porządku publicznego na terenie stadionu” – cytat z oficjalnego komunikatu klubu. Policja fatalnie poradziła sobie jednak z tym zadaniem, powodując niemały chaos i zdezorientowanie wśród publiczności.

Wpuszczenie sporej, kilkusetosobowej grupy kibiców na stadion, by zaraz potem nakazać jej opuszczenie obiektu to kabaret z najwyższej półki. Nie po raz pierwszy głogowska policja wykazała się brakiem kompetencji i nie zapanowała nad sytuacją.

Nie chcemy pisać czarnych scenariuszy, ale przypomina się sytuacja z meczu z Zagłębiem Lubin w 2015 roku. Nasza dzielna policja także nie poradziła sobie z tym meczem, a niedługo potem zamknięto stadion na spotkanie z Arką Gdynia.

Na koniec dodamy, że z gdynianami przy WS3 zagramy jeszcze w tym miesiącu. Historia lubi się powtarzać? Oby nie w tym przypadku!

 

Kibice Zagłębia Lubin:

Wczoraj wspieramy Odrę Opole w Głogowie w 190 osób, podróżowaliśmy trzema autokarami, oraz furami (w tej liczbie 37 osób z FcBc). W wyniku chaosu organizacyjnego gospodarzy, i spierdolonej policji na mecz nie wchodzimy. W ogóle tego dnia psiarskie miały bardzo spięte rajtuzy, gazowanie, powinięcia, w wyniku czego duża grupa chłopaków od Nas ma „przedłużony” wyjazd.


Nie sugerujcie się internetowym plotkom, i informacjami ze szmatławców. Z tego miejsca serdeczny chuj w dupę policji!
ZAGŁĘBIE LUBIN & ODRA OPOLE

 

Chrobry Głogów: