Banik Ostrava – Sparta Praga 31.10.2021 2 listopada 2021

Korzystając z dogodnego terminu, 300-osobowa załoga GieKSy wybrała się w niedzielę do Ostrawy, gdzie odbywał się hit ligi czeskiej, podczas którego Banik na własnym stadionie podejmował drużynę Sparty Praga. Podczas meczu gospodarze zaprezentowali aż trzy oprawy zgodowe GKS&FCB, do których odpalono sporą ilość pirotechniki.

Przypominamy, że oficjalną datą zawarcia zgody jest 2 listopada 1996 rok (wtedy kibice Banika po raz pierwszy zostali zaproszeni do Katowic, mecz GKS Katowice – Górnik Zabrze), a w tym roku obie ekipy świętują już 25-lecie swojej sztamy. Ciekawostką jest również to, że była to pierwsza Polsko-Czeska sztama kibiców.

 

Relacja GieKSy:

W niedzielę 31 października rozgrywany był hit ligi czeskiej pomiędzy naszymi przyjaciółmi z Ostravy i praską Spartą. Jako że mecz wypadł na dwa dni przed dokładna data przybicia naszej zgody to od dłuższego czasu fani Banika zapowiadali, że ten mecz odbędzie się pod znakiem świętowania naszej już 25 letniej zgody.

Niektórzy do Ostravy zawitali już dzień wcześniej, a część z nas dołożyła również cegiełkę do przygotowania choreografii na to spotkanie. Ostatecznie na meczu pojawiło się 300 kibiców GieKSy. Wspaniała atmosfera, głośny doping, pełna dramaturgia meczu, trzy zgodowe oprawy i oczywiście znakomite przyjęcie nas przez Chacharów sprawiło, że znów mogliśmy poczuć, że to jest coś więcej niż zgoda i przyjaźń.

Już od 25 lat jesteśmy Śląską Rodziną! GKS&FCB!

 

Banik Ostrava:

 

 

 

Sparta Praga:

 

zobacz również zdjęcia: