Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 30.11.2019 3 grudnia 2019

Najciekawszy mecz kolejki wypadł w Gdyni, gdzie miejscowa Arka na własnym stadionie podejmowała drużynę Pogoni Szczecin. Na tym meczu Arkowcy mogli liczyć na solidne wsparcie Gwardii Koszalin (174 osoby), tego dnia obie ekipy obchodziły 30-lecie zgody, z tej też okazji została zaprezentowana okolicznościowa oprawa. Na sektorze rozwinięto pasy materiałów w barwach gdyńskiego i koszalińskiego klubu, została odpalona również spora ilość rac. Dodatkowo podczas spotkania swój debiut zaliczyła nowa, zgodowa flaga z hasłem przewodnim „NIE PIENIĄDZE, NIE UKŁADY, TYLKO HONOR I ZASADY”.

 

Koszalińska Gwardia:

Pierwsze osoby min. z emigracji pojawiły się w Trójmieście w piątek, kolejne już od sobotniego poranka udawały się w stronę Gdyni. Jednak główna grupa wyjechała z Koszalina po godzinie 9 niestety w towarzystwie smutnych panów. Podróż w pierwszą stronę mija dość szybko i sprawnie, dzięki czemu jesteśmy ze sporym zapasem czasu. W południe odbywa się wspólny trening MMA (Tczewsko – Wejherowska Arka & Młoda Gwardia).

Przed meczem trwa integracja z naszymi gdyńskim braćmi w przystadionowym barze. W tym dniu obchodzimy 30 lecie naszej sztamy, z tej okazji pojawia się okolicznościowa oprawa. Na „Górce” zaprezentowane są pionowe pasy materiału w barwach naszych klubów. Całość okraszona pirotechniką w postaci sporej ilości rac i stroboskopów. Na tym spotkaniu swój debiut stadionowy zalicza nowa 15 metrowa flaga Gwardia ’89 Arka z tekstem „Nie pieniądze, nie układy, tylko honor i zasady”.

Wspomagamy przyjaciół w 174 osoby, większość z nas ubrana w jednakowe zgodowe czapki i szaliki, przygotowane na tę specjalną okazję. Warto dodać, że obecnych jest także 47 najmłodszych adeptów piłki nożnej wraz z opiekunami z akademii Gwardii Koszalin, zaproszonych przez działaczy Arki, którzy siedzą na sektorze „Śledźików” czyli małych Arkowców. Paprykarze ze swoimi kołobrzeskimi dziewczynami dość szczelnie wypełnili sektor gości. Po meczu niektórzy udają się w drogę powrotną, a inni zostają w celu umacniania zgody i świętowaniu wspólnego jubileuszu.

Ostatnie osoby od nas wyjeżdżają w niedzielę. Dziękujemy ziomalom za gościnę oraz poczęstunek i tym oto akcentem kończymy ostatni wyjazd w tym roku. Pozdrawiamy i zapraszamy do Koszalina. Gwardyjka & Areczka zawsze razem… 

 

Portowcy wspierani przez Kotwice Kołobrzeg (75 osób w tym 20 Karlino) na sektorze gości pojawili się w nieco ponad 700 głów. Przyejzdni podczas spotkania zaprezentowali oprawę z motywem przewodnim „ilE Wyjazdów – tylE Wspomnień”, co było również nawiązaniem do „Elity Wyjazdowej”, całość dopełniło kilkadziesiąt rac.

 

Kotwica Kołobrzeg Kibicowsko:
Wczoraj w Gdyni wspieramy naszych Braci z Pogoni w 75 osób w tym 20 Karlino. Mamy ze sobą flagę MK. Kotwa&Pogoń. 

 

zobacz również zdjęcia: