Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 02.04.2019 5 kwietnia 2019

Za nami kolejne derby Trójmiasta bez kibiców gości, pomimo wtorkowego terminu na stadionie w Gdyni pojawiło się nieco ponad 10 tysięcy kibiców. Na wyjście piłkarzy na długiej trybunie pojawiła się kartoniada tworząca napis „TYLKO ARKA GDYNIA”, do której równo z gwizdkiem rozpoczynającym mecz odpalono 50 rac. W 20 minucie spotkania miejscowi ultrasi zaprezentowali również świece dymne w żółtych i niebieskich kolorach, gdy dym opadł odpalono jeszcze kolejne 50 rac.

 

Ultras Arka:

Mimo, że derby bez kibiców gości stają się już powoli tradycją, nadal są jednymi z niewielu meczów które potrafią zapełnić trybuny. Z uwagi na ten fakt postanowiliśmy wykonać właściwie pierwszą na gdyńskim stadionie kartoniadę. Podniesione na wyjście piłkarzy na Torach kartony przedstawiały żółty napis TYLKO ARKA GDYNIA na niebieskim tle.

Całość mogła wyjść lepiej, niestety mocno nie popisał się dostawca kartonów który podesłał je sporo mniejsze niż zamawialiśmy, co gorsza nie było czasu na reklamację i efekt było widać podczas prezentacji. Drugim mankamentem był ubytek w dolnej części słowa TYLKO. Wiadomo że niekulturalnie jest przychodzić za szybko, jednak nie dotyczy to meczów piłkarskich, a szczególnie tego typu prezentacji.

Do pozytywów zaliczyć można poprawnie zasłonięte wejścia na sektor oraz brak migrowania z kartonami, tu pochwała dla kibiców obecnych na sektorze. Uzupełnieniem całości było 50 rac odpalonych wzdłuż dołu trybuny na gwizdek rozpoczynający mecz. Idąc za ciosem w 20 minucie odpalonych zostało po 50 żółtych i niebieskich świec dymnych, a gdy dym opadł kolejne 50 rac odpalonych w trybunie. Całość uzupełniały żółto- niebieskie machajki.

W związku z brakiem kibiców gości były to jedyne atrakcje tego dnia, chyba że do takich zaliczymy brak przegranej piłkarzy i wyjątkowo napiętą ochronę (może znowu z pge areny?)

 

zobacz również zdjęcia: