Raków walczy o modernizację stadionu

Raków Częstochowa na tą chwilę zajmuje 1 miejsce w II lidze. Prawie wszystko idzie w dobrym kierunku, aby w przyszłym sezonie drużyna z Częstochowy występowała na zapleczu ekstraklasy. Wyjątkiem jest stadion, który przy ewentualnym awansie nie będzie spełniał wymogów pierwszoligowych. Kibice Rakowa wystosowali oświadczenie, w którym poruszyli między innymi temat oświetlenia.

Oświadczenie Stowarzyszenia Wieczny Raków
Stowarzyszenie Kibiców „WIECZNY RAKÓW”po zapoznaniu się z pierwszą wersją projektu budżetu miasta Częstochowy na rok 2017 wyraża swoje zaniepokojenie z powodu nie umieszczenia w nim pozycji obejmującej prace inwestycyjno-remontowe (z priorytetem budowy sztucznego oświetlenia) na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ul. Limanowskiego, na którym to „od zawsze” RKS RAKÓW jako gospodarz rozgrywa swoje mecze ligowe i pucharowe.

Postulat sztucznego oświetlenia na stadionie był już składany do poprzednich budżetów miasta, jednak nigdy nie znalazł on uznania Władz Miasta Częstochowy i obecnie znaleźliśmy się w sytuacji, że po bardzo prawdopodobnym awansie drużyny RAKOWA do pierwszej ligi rozgrywek piłki nożnej, zmuszony może być Nasz Klub do gry jako gospodarz poza Naszym miastem. Kibice tego sobie nie wyobrażają tym bardziej, że wiele innych słabszych drużyn w mniejszych miastach niż Nasze mają stadiony na poziomie co najmniej pierwszoligowym.

Zarząd Klubu, zawodnicy i kibice są bardzo zdeterminowani, by awans do pierwszej ligi stał się faktem. Jak dotąd wszystko oprócz stadionu idzie w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że podobną determinacją wykażą się Władze Miasta i umieszczą środki w budżecie na w/w działania.

Stowarzyszenie Kibiców „WIECZNY RAKÓW” będzie ciągle przypominać o tej sytuacji, podejmując wszelkie możliwe działania, aby dzięki środkom budżetowym w roku 2017 i sprawnej realizacji inwestycji w nieodległej przyszłości pierwszoligowe zmagania naszych piłkarzy można było oglądać na częstochowskim – rakowskim stadionie.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments