PZPN ukarany przez UEFA

Na początku września w Bolonii odbył się mecz Włochy – Polska w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i większość zdążyła już o nim zapomnieć. Poza Polskim Związkiem Piłki Nożnej, który właśnie został ukarany przez UEFA za zachowanie fanów biało-czerwonych na stadionie. Pełna relacja z tego meczu dostępna TUTAJ.

Polonia Bytom – czyli najliczniejsza (45 osób) zorganizowana grupa polskich kibiców.

 

Na fanów z Polski uwagę zwróciła UEFA, która dopatrzyła się nie tylko odpalanie środków pirotechnicznych, ale też wykrzykiwania rasistowskich haseł. W związku z tym organizacja zdecydowała się nałożyć karę na PZPN.

Włochy – Polska 07.08.2018 | Fot. Łączy Nas Piłka

 

Podczas najbliższego spotkania rozgrywanego pod egidą UEFA – czyli spotkania z Portugalią w Chorzowie w Lidze Narodów – związek musi zamknąć jeden sektor o pojemności przynajmniej tysiąca miejsc i umieścić na nim baner napisem #EqualGame oraz logiem europejskiej federacji. A to nie wszystko, bo na PZPN nałożono też grzywnę w wysokości dwóch tysięcy euro.

Przypomnijmy, że starcie z Portugalią już 11 października na Stadionie Śląskim. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20:45.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments