PZPN odcina świnie od koryta

Tego im było trzeba. Prezes PZPN Zbigniew Boniek (56 l.) chce odciąć związkowych działaczy od koryta. Aż 85 procent biletów na najbliższe mecze eliminacyjne reprezentacji Polski trafi w ręce kibiców

Poprzedni szef związku, Grzegorz Lato (63 l.), swoim współpracownikom fundował liczne przywileje. Na październikowe spotkanie z Anglią były prezes PZPN przeznaczył dla „leśnych dziadków” aż 25 tysięcy wejściówek. Sama pula biletów do wyłącznej dyspozycji Laty wynosiła aż tysiąc sztuk!

Teraz takie praktyki zostały ukrócone przez Bońka. Działacze z wojewódzkich związków dostaną do swojej dyspozycji ok. 7 tysięcy biletów. Za wszystkie muszą zapłacić. Zmianie uległa również prowizja dla portalu internetowego, który zajmuje się dystrybucją kart wstępu. Boniek wynegocjował też darmową komunikację miejską dla wszystkich posiadaczy biletów na spotkania z Ukrainą i San Marino oraz niższą w porównaniu do spotkania z Anglią stawkę za wynajem Stadionu Narodowego.

– Przygotowaliśmy 48 tysięcy miejsc dla kibiców. W mojej ocenie związek przedstawił ciekawe pakiety biletów. Ceny nie są wygórowane, można kupić od razu wejściówki na obydwa spotkania. Niektórzy przekonywali mnie, że Narodowy nie zapełni się na spotkanie z San Marino. Ja jestem przekonany, że fani dopiszą i przyjdą zobaczyć w akcji naszą reprezentację – tłumaczy Zibi.

Sprzedaż biletów na mecze z Ukrainą i San Marino rozpocznie się 1 lutego. Pierwszeństwo przy zakupie uzyskają członkowie Klubu Kibica, który od początku 2013 roku jest własnością PZPN. Pozostali fani będą mogli nabywać wejściówki od 22 lutego.

źródło: sport.wp.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments