PZPN i PGE Ekstraliga nie planują zamknięcia stadionów

Jak informują media, dzisiaj w Polsce zanotowano rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tak wielu nie było ich od początku epidemii, dlatego mogła powrócić obawa o możliwość uczestniczenia kibiców w wydarzeniach sportowych.

Na piątek zaplanowane są mecze barażowe o awans do PKO Ekstraklasy i Fortuna I ligi. Warta Poznań zmierzy się z Radomiakiem Radom, a Resovia ze Stalą Rzeszów. Trwa sezon żużlowej PGE Ekstraligi. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem na trybunach stadionów może pojawić się ograniczona liczba kibiców, którzy mają stosować się do przyjętych zasad sanitarnych.

Reguły dla kibiców ustalił rząd, a ewentualne decyzję o zamknięciu danego meczu przed udziałem publiczności może podjąć wojewoda w porozumieniu z sanepidem. PZPN oraz PGE Ekstraliga nie zamierzają aktualnie wychodzić w tym temacie przed szereg.

[art5]

Mecze odbywają się zgodnie z rozporządzeniami rządowymi, a ich organizatorem jest gospodarz, także pytania o udział publiczności nie są do nas – mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN-u.

Decyzję należą do rządu. Nic na razie nie wskazuje, żeby miały wejść obostrzenia w zakresie udziału publiczności. Z naszego punktu widzenia nic się nie zmieniło, a to, czy ktoś przychodzi na stadion, jest jego samodzielną i świadomą decyzją – mówi Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments