PZPN chce legalizacji pirotechniki i miejsc stojących

Zalegalizowanie kontrolowanego stosowania pirotechniki oraz wprowadzenie miejsc stojących dla najbardziej zaangażowanych kibiców – za takimi rozwiązaniami mają lobbować władze PZPN oraz Ekstraklasy. Na XII Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczny Stadion” wiceprezes PZPN Roman Kosecki zapowiedział także, że związek będzie dążył do nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

„Zapewnienie bezpieczeństwa na stadionach to jedno z kluczowych, we współpracy z instytucjami państwowymi, zadań PZPN. W ostatnich latach osiągnięty został duży postęp, ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, nigdy nie można spocząć na laurach. Jednocześnie, musimy też przejrzeć dokładnie ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Chociażby kluby i kibice zgłaszają pewne zastrzeżenia, a po licznych inwestycjach na Euro 2012, musimy teraz zadbać, aby stadiony wypełniały się kibicami. Ustawa sprawdziła się podczas mistrzostw, ale uważamy, że obecnie należy ją bardziej dostosować do naszej codziennej, ligowej rzeczywistości” – uważa Kosecki.

„Stoimy na stanowisku, że używanie, oczywiście pod specjalnym nadzorem rac, nie wpłynie na wzrost niebezpieczeństwa podczas meczów” – przyznał Mirosław Starczewski, wiceprzewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa PZPN.

[i]źródło: www.sport.pl

[b]KUP SMYCZKĘ PIROTECHNIKA JEST BEZPIECZNA[b]

Przejdź do aukcji na allegro. Kliknij tutaj.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments