Promień Żary – Polmo Kożuchów 19.05.2024

Za nami ciekawy pod względem kibicowskim mecz w Żarach, gdzie miejscowy Promień podejmował drużynę Polmo Kożuchów. Gospodarze tego dnia mogli liczyć na 80-osobowe wsparcie Miedzianki, kolorytu całemu spotkaniu nadawał fakt, że przyjezdni sympatyzują z FC Zagłębia Lubin.

Kibice Polmo gotowi na różne atrakcje pojawili się pod stadionem Promienia w około 40-50 osób, koalicja Miedź&Promień dzięki szybkiej reakcji weszła w posiadanie sporej ilości fantów rywala. Więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Relacja Promienia Żary:

Najciekawszy kibicowsko mecz tej rundy już za nami, więc pora to wszystko podsumować. Mobilizację we własnym gronie zaczynamy odpowiednio wcześniej wiedząc, że tego dnia będziemy mogli liczyć na dobre wsparcie naszych Braci. Tydzień przed młodzież rusza w miasto z plakatami i transami. Cel jaki obraliśmy to rekord młyna, który udało się pobić niedawno na derbach, więc miało być to drugi raz w ciągu jednej rundy. Zbieramy się godzinę przed meczem w okolicach stadionu w jakieś 230 osób i razem krótkim marszem ruszamy na stadion. Na miejscu dochodzi jeszcze sporo spóźnialskich i tego dnia nasza liczba to ok. 280 głów – sektor nabity po brzegi i duża grupa w okolicy grilla, który przygotowaliśmy dla naszych gości i reszty kibiców. Tutaj podziękowania za konkretne wsparcie: Miedź 80, Stal Jasień 17 oraz gościnnie Karkonosze Jelenia Góra 16 głów . Od razu po pierwszym gwizdku ruszamy z przygotowaniem oprawy. Na płot wieszamy trans zgodowy „Promień & Miedź”, który przygotowaliśmy wspólnie z UML. Do tego 200 serpentyn + balony w barwach naszych i Miedzianki. Dziwnym zbiegiem okoliczności ktoś w tym samym czasie odpala spod stadionu wyrzutnie hukowe. Niestety przez nadgorliwość tych co zawsze nie było nam dane wnieść machajek obu klubów bo miały one „zagrozić bezpieczeństwu”. Oprawę oceniamy bardzo pozytywnie, zwłaszcza że to druga prezentacja tej rundy. Biorąc pod uwagę czas wykonania oraz estetykę możemy być zadowoleni. Pomaga w tym również liczba na naszym sektorze, która zawsze nas ograniczała w działaniach. Podziękowania dla każdego kto dorzucił grosza na zbiórkę! W przerwie na płot wieszamy flagi: 1 oldschoolowa Miedzi, 3 nasze i 1 Stali. Doping prowadzony na 2 bębny przez cały mecz. Momentami niezła zabawa i nakręcanie jeden drugiego – tak to właśnie powinno wyglądać. Piłkarze również zostawili serducho na boisku i wygrywamy ważny mecz 2:0. W trakcie spotkania integracja również z naszymi gośćmi a po meczu tradycyjne piony z zawodnikami i w zaje*istych humorach kończymy weekend.

Promień & Miedź
UPŻ & UML

 

Ultras Miedź Legnica:

W 100 osób jesteśmy obecni w sobotę w Sosnowcu na ostatnim meczu wyjazdowym 1 ligi w tym sezonie.

Dzień później, w niedzielę wspieramy w 80 osób w Żarach tamtejszy Promień, który podejmował drużynę Polmo Kożuchów, którego kibice są pro Zagłębie o czym świadczą kontakty z Fan Clubami i innymi wioskami jeżdżącym na mecze ZL. Lubinki – już ostatnio dostaliście od nas odpowiedź na temat waszych internetowych „wyczynów”. Mieliśmy w sumie na tym poprzestać, ale że życie zweryfikowało Was w moment, to macie w prezencie kolejny przerobiony filmik z niedzielnych wydarzeń. Rozpoczęliście te internetowe harce – to nie będziemy zostawać dłużni. Z tym, że jest jedna różnica – Wy po naszych filmach macie tylko powody do wstydu. My po Waszych – jedynie powody do uśmiechu, że na tyle Was stać.

Kilka słów co do meritum – podbijacie pod stadion Promienia w 40-50 osób, poubierani w sprzęt do zawodów sportowych, nastawieni na zmagania. Przez płot prujecie się do kilku osób i kobiet od nas oraz zgrywacie wielkich chuliganów. Wystarczyło kilkanaście pierwszych osób z naszej grupy, które ruszyło w Waszą stronę i pokazaliście swoją prawdziwą twarz, która dobrze znamy. Ciężko było za Wami nadążyć i powyciągać Was z tych krzaków, ale jesteśmy przyzwyczajeni, że jedyne co widzimy to napisy na waszych plecach.

Do zobaczenia niebawem po raz kolejny!!!

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments