Promień Żary – Błękitni Ołobok 19.11.2016

Relacja Promienia:
Runda jesienna zakończona! Promień wygrywa czwarty mecz z rzędu i kończy jesień na 3 miejscu w tabeli (strata do lidera zmniejszyła się do 2 punktów). Dzisiejsza wygrana 3:0 dała nam nadzieję na to, że stać nas na awans! Panowie piłkarze pracować ciężko przez zimę nad formą i na wiosnę wracamy jeszcze mocniejsi! Dziękujemy Wam za walkę w tej rundzie. Jeśli chodzi o nasz brak dopingu to nie jest on spowodowany waszą grą i w ogóle niczym nie zawiniliście. Niestety sytuacja z którą spotykamy się My – kibice nie jest i nigdy nie będzie akceptowana na naszych trybunach!

Teraz trochę o dzisiejszej prowokacji z udziałem „kowboji”…
Już po dojściu na stadion dało wyczuć się prowokacyjną atmosferę. Pod stadionem parę radiowozów i kryminalni w autach jakby miały do nas przyjechać tysiące kibiców gości. Pierwsza pokazówka pt. „kto tutaj rządzi” zaczyna się przed meczem. Dwie osoby od nas niosące w torbie gadżety zostają szybko zawrócone pod radiowóz. Ochrona sprawdzić nie może, pod kasami Pan milicjant również nie da rady przeprowadzić rewizji pomimo tego, że nic mieliśmy nic do ukrycia. Po słowach „dawać mi tutaj dwóch do pomocy” odpuszczają sobie gadki ze spiętym wąsem i idą pod kabaryne. WSZYSCY mundurowi na tym meczu uzbrojeni w broń gładkolufową i broń ostrą (impreza niemasowa, na którą przyszło 100 osób). Przeszukanie wywołało salwę śmiechu, podobno było pod kątek piro hahaha 🙂 Tylko kto inteligenty chowałby coś takiego w takiej torbie, ale cóż… inteligencja niektórych powala na kolana. Osoby miały sprawdzone dokładnie wszystko od kieszeni w kurtkach, po wszystkie kieszenie w torbie, a kończąc na portfelach, chusteczkach i paczce z gumą do żucia 🙂 Brakowało jeszcze psa tropiącego i wykrywacza metalu, pomyślcie nad tym urozmaiceniem następnym razem. Jeden młody od nas również spisany po tym jak nagrywał filmik (nagrywanie funkcjonariusza na służbie jest zgodne z prawem). Milicjant zabrał mu telefon i próbował skasować, oczywiście nieudolnie 🙂 Przy okazji usłyszał, że ma zdjąć czapkę, iść do domu i że jest od dziś ulubieńcem żarskiej milicji, bo go załatwią jak chce (paru chłopów skupionych wokół 15 latka). Akcja na duży plus, jesteśmy pełni podziwu!

W młynie zbieramy się w jakieś 25 osób. Mieliśmy zamiar dopingować, ale po okrzyku PIŁKA NOŻNA BEZ POLICJI kaski wbijają z bronią na stadion. My w ramach bojkotu rozchodzimy się od razu na przeciwną trybunę. Przy okazji spiker pierdoli głupoty o kulturalnym dopingu (co było w tym obraźliwego nie wiemy) i że na stadionach ma być bezpiecznie. Tylko kiedy u nas było niebezpiecznie? 25 osób przyszło obejrzeć mecz, a do tego potrzeba przecież kilkunastu psiaków z bronią i gazem. Sytuacja u nas jest od dawna nienormalna, nigdzie nie słyszymy w naszym regionie o takich zachowaniach. Ludzie na pikniku zszokowani tym obrazkiem, na stadionie były dzieci, które pewnie więcej tu nie przyjdą po takim obrazku. Wystarczyłby dzisiaj głupi pretekst, aby doszło do jakiejś tragedii. Na szczęście wszyscy bezpiecznie rozchodzą się do domów.

Jeżeli nic w tym temacie nie zmieni się na wiosnę, zarząd nie podejmie żadnych kroków to nie liczcie na nas w żadnym wypadku! Cierpią piłkarze, ale mamy swoje zasady, nie będziemy nigdy tego tolerować! To my do chu*a poświęcamy dużo kasy, czasu, własne sprawy, żeby tylko móc być na meczu lub jechać na wyjazd. Skoro ma być tutaj taka samowolka to radzimy zrobić sektor dla mundurowych skoro już przychodzą w takiej liczbie.

Na koniec od ultrasów, bo na pewno panowie od kamery i aparatu czytają aktywnie nasz fanpage:
Zawsze byliśmy i będziemy kilka kroków przed Wami, przeszukiwania nawet takie jak dziś nic nie dadzą. Jesteśmy w stanie wnieść duże ilości piro na ten stadion czy każdy inny na jakim będziemy. To samo z odpalaniem. PIRO BYŁO – JEST I BĘDZIE NA STADIONACH! Możecie sobie cykać foty i robić śmieszne kontrole. Wywołujecie tylko śmiech na naszych twarzach swoją bezradnością

w rozkminkach. No ale „jak”, „kto”, „jak to wnieśli, jak odpalili”. Zróbcie zebranie z kolegami z Żagania, bo do dziś na pewno są w szoku jak zrobiliśmy oprawę na derbach (było kolorowo).

POZDRO DLA WSZYSTKICH BRACI! PROMIEŃ TO MY!
A.C.A.B

Zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments