PP: Siarka Tarnobrzeg – GKS Katowice 22.07.2017

W ramach Pucharu Polski Siarka Tarnobrzeg na własnym obiekcie podejmowała GKS Katowice. Na sektorze gości pojawiło się 205 GieKSiarzy z jedną flagą, dodatkowo 3 osoby z wiadomych przyczyn zostały pod stadionem. Gospodarze wygrali mecz i to drużynę Siarki zobaczymy w 1/16 finału.

 

Relacja GieKSy:

Na wyjazdy w pierwszej rundzie Pucharu Polski rzadko udaje nam się wybrać. Zazwyczaj trafiamy na kluby, które nie mają otwartego sektora gości, pozwolenia na imprezę masową lub po prostu miejscowe władze i policją robią wszystko, by trójkolorowi fani nie mogli się pojawić na meczu. Na szczęście Tarnobrzeg był miłym wyjątkiem.

Organizację wyjazdu rozpoczęliśmy już… po wylosowaniu pary Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg. W ten sam dzień skontaktowaliśmy z tymi dwoma klubami, które były potencjalnymi rywalami GieKSy. Kontakt był bardzo dobry i dostaliśmy zapewnienie, że wejdziemy na oba stadiony. Oczywiście Siarka była bardziej atrakcyjnym rywalem, bo klatka dla gości jest tam większa i sam rywal ma grupę fanatycznych kibiców. Przeczucie nas jednak nie zawiodło i przyszło nam się wybrać do Tarnobrzegu.

Podróż upłynęła spokojnie i na około 45 minut przed meczem pojawiliśmy się pod stadionem. Wejście na obiekt odbywało się bardzo sprawnie. Miejscowy klub jest z gatunku tych, w których nie liczą się uchwały, ale lokalne zasady. Zazwyczaj to przeszkadza, ale tym razem nie okazało się aż tak uciążliwe. Za wejściówki musieliśmy zapłacić przed otwarciem bram, ale miejscowi dotrzymali obietnicy i na na stadion dostał się każdy chętny. Duża w tym zasługa i pomoc kibica Siarki, który w klubie pełni (zapewne społecznie) funkcję SLO. Jeszcze raz: dziękujemy!

Na obiekt weszło 205 kibiców GieKSy, a pod bramami znalazło się 3 zakazowiczów. Nasza liczba tego dnia wyniosła więc 208 osób. W tej liczbie znajdowało się 9 kibiców JKS Jarosław i 2 fanów Górnika Zabrze. Mieliśmy ze sobą jedną flagę (VIP). Prowadziliśmy dobry doping mimo żaru lejącego się z nieba. Na boisko naszą „ekstraklasową” drużynę lali za to miejscowe piłkarze, którzy niedawno odebrali dowody osobiste. Nie zabrakło więc pierwszych wbit na katowickich graczy, którzy przeszli obok meczu. Miejscowi kibice wystawili młyn, który wydawał się trochę mniej liczebny niż nasz i prowadzili doping przez całe spotkanie.

Do Katowic wróciliśmy bez problemów. Teraz czeka nas wyjazd do Legnicy, a następnie do Częstochowy. Polecamy wybrać się szczególnie na ten pierwszy, bo bez tego nie ma szans dostania wejściówki na Raków. Samo pojawienie się na meczu z Miedzią nie daje gwarancji załapania się na wypad do Częstochowy, ale zdecydowanie zwiększa szansę. Kibice wrócili z wakacji i zaprezentowali wysoką formę. Czekamy na piłkarzy… I chcąc nie chcąc: mecz z Pogonią Siedlce jest z gatunku tych, które albo zakończą się wygraną, albo… będzie mało przyjemnie. Głaskanie skończyło się po meczu z Kluczborkiem. Kto nie jest gotowy na presję może jeszcze rozwiązać kontrakt.

 

Siarka Tarnobrzeg:

 

GKS Katowice:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments