PP: Pogoń Staszów – Wisła Sandomierz 20.11.2016

Relacja Wisły:
Po ponad 5 latach nieobecności w Staszowie, dzięki wylosowaniu Pogoni w pucharze mamy okazję odwiedzić stadion Pogoni nieco wcześniej niż tego oczekiwaliśmy – wiosna 2017.

Spotkanie z Pogonią było drugim już meczem w ciągu 2 tygodni, więc ciśnienia jakiegoś większego nie było. Ograniczyliśmy się również do przeprowadzenia mobilizacji na ten wyjazd, co tylko niekorzystnie wpłynęło na naszą liczbę na tym wyjeździe.
Nie traktujemy tego jako usprawiedliwienie, bo bez względu na okoliczności i przeprowadzoną mobilizację w naszych szeregach na mecz wyjazdowy z kosą powinien jechać każdy kto się za Wiślaka uważa.

Na sektorze gości w Staszowie pojawiamy się w 95 osób w tym 20 Siarkowców, którym dziękujemy za WSparcie! Pod stadionem jesteśmy już kilkadziesiąt minut przed meczem. W momencie naszego przejścia na sektor, Pogoń (ok.50 os) również zmierza na stadion ze swojej zbiórki. Dzieli nas kilkumetrowy mostek, jednak ze względu na dużą ilość psiwa kończy się tylko na kilku minutowej wymianie uprzejmości..

Wejście na sektor utrudniają psiarze, którym nie podoba się czaszka widniejąca na fladze Tadka Króla. Ostatecznie udaje nam się ją wnieść i powiesić obok flagi OSW i Trześń.

Doping zaczynamy od pierwszej minuty. Jednak podobnie jak na poprzednim wyjeździe nie stał on na wysokim poziomie .. W II połowie mamy kilka przestoi. Oczywiście jak to na meczu derbowym nie brakło wzajemnej wymiany uprzejmości.
Tradycyjnie już z naszego sektora leci kilkadziesiąt achtungów. Celem stali się nawet celebrujący pod sektorem gości piłkarze Pogoni.

Miejscowi wystawili ok. 70 osobowy młyn. Coś tam pozarzucali. Ogółem nic ciekawego. Mimo wszystko z wszystkich odwiedzonych rejonów w tej rundzie pokazali się z najlepszej strony.. co tylko i wyłącznie utwierdza w przekonaniu jak ubogim rejonem w klimacie kibolskim jest Świętokrzyskie.

Atmosfera derbowa była odczuwalna również na murawie, gdzie dochodziło do przepychanek między piłkarzami i obie drużyny przez czerwone kartki mecz kończyły w osłabieniu.
Co do meczu po raz kolejny więcej charakteru i zaangażowania pokazali zawodnicy Pogoni – najpierw przed 2 tygodniami potrafili 2-krotnie dogonić nas mimo 2-bramkowej przewagi, a dziś pokonali nas 3:2.. Piłkarze zepsuli nam humory i chyba tylko mistrzostwo jesienni uratowało ich przed ostrą reprymendą.. Szkoda, że odpadamy tak szybko i marzenia o Europejskich Pucharach musimy przełożyć na kolejne sezony

Na powrocie jeszcze jedno autko, które zapuściło się w Staszowie kroi jeden szal Pogoni.

Relacja Pogoni:
My kibice Pogoni Staszów nie możemy pozostać obojętni na kłamstwa i farmazony wypisywane przez sandomierskie sprinterki(czytaj wisla sandomierz). Chcielibyśmy przedstawić kibicowskiej Polsce kilka faktów.

6 listopada wypadł nam wyjazd do sandomierza,na który nie prowadziliśmy żadnej mobilizacji, jak również nie traktowalismy tego meczu jako derby. Owszem, wisla sandomierz to nasz wróg i kosa, ale dopóki wislackie kolezanki będą trzymały taki poziom (czytaj rywalizacja wisly z nieistniejaca stala gorzyce, tworzenie anty gorzyckich gadzetow to tak jakby RTS rywalizowal z omega Kleszczów) do tego czasu nie bedzieny ich traktowac powaznie i nie tylko my.

Powracając do samego meczu. Nas 60 osob (autokar i auto) mecz bez emocji, wywieszamy 2 flagi i transparent dla ziomka po drugiej stronie muru. Każdy od dawna wie, że wislacy zawyzaja swoje liczby, nie bedziemy sie spierać, ale sandomierza w mlynie maks 120 osob plus Siarka ktora dojeżdża spóźniona w 50 osob oraz gorsza strona Dębicy(wisloka w 9 osob). Wisla twierdzi w relacji pomeczowej, że jesteśmy w kryzysie w nawiązaniu do naszej liczby, po czym tydzień później jadą na jedyny kibicowski wyjazd w magicznej liczbie 40 osob, by tego bylo malo 20 listopada trafilismy w 5 rundzie OPP na wisle. Wislacy po przeprowadzonej mobilizacji (transparenty,plakaty,internet) przyjedżają autokarem i autami w 90 osób (w tym 15 kszo i 20 siarka).

Nie trzeba byc wybitnym matematykiem zeby stwierdzic ze samej wisly bylo ok 60 osób, czyli tylu ilu Nas 2 tygodnie temu w sandomierzu (wychodzi na to ze oni tez sa w kryzysie).

Dla podsumowania chcielibyśmy zaznaczyc, że nas na meczu 100 osób, rozsiani po stadionie. Przed meczem podeszlismy blisko wislakow, jednak wykręcić coś tego dnia bylo bardzo ciezko.

Warto odnotować, że my nie robilismy żadnych mobilizacji na oba mecze, a wisla robiła dwie i to duże mobilizacje, finał tego był taki, że liczbowo wypadlismy podobnie(i kto tu ma kryzys?).

Po meczu kszo trafia malolata a raczej dziecko, krojąc z barw 12 latka a nie jak kłamliwe szuje z sandomierza piszą w relacji, że zabłąkane auto kroi kogos od nas.

Przy okazji chcielibyśmy przybliżyć nasze ostatnie liczby: Czarni Polaniec-Pogon Staszow. Nas 14 aut przeganiamy miejscowy fc siarki tarnobrzeg (Czarni to fc Siarki) kilka ko po stronie miejscowych i kilka barw siarki w naszych rekach. Z nami tego dnia Stal Rzeszów w 2 auta. W ostatnich dniach wspomagamy Stal Rzeszow(w bialej podlaskiej 5 osob i na kszo-Stal 10 osob od Nas).

Informacja dla kibicow wisly sandomierz, jeśli twierdzicie, że jestemy w kryzysie to czego nam odmawiacie walk i nie zatrzymujecie sie na trasie? Przypomnijcie sobie kilka ostatnich sezonow(starachowice,nasz wjazd do was do miasta czy kilkakrotne odmowy walki na ubitej ziemi). To, że nie jestesmy medialni jak wy to nie znaczy ze nie dzialamy. Jesteśmy obecni na każdym meczu i atrakcjach pozasportowych na Ruchu, wspomagamy sie ze Stalą Rzeszów, jeździmy na marsze i repre itd itd.
Do zobaczenia na trasie sprinterki !!!!

Odpowiedź Wisły:
No, kurwa wstydu nie macie.. W Staszowie czas się chyba zatrzymał.. potraficie parówki wypominać sytuacje sprzed kilku lat.. od tamtej pory my poszlismy do przodu i robimy swoje, a wam zostalo pisanie i wymyslanie jakis historyjek czy kryzysow hehe..

tak jak mowicie do zobaczenia na trasie z tym ze juz teraz mozemy wam zapewnic ze wszystkie wiosenne wyjazdy zaliczymy tak jak to robimy od lat a wam zostało tylko jezdzenie do Rzeszowa czy Chorzowa w 5 – 10 osob 😉 takze czekamy z niecierpliwoscia!

a wy w ten sposob mozecie sobie dyskutowac z chłopakami ze Skarzyska bo prezentujecie ten sam poziom.. jebac was.

Pogoń Staszów:

Wisła Sandomierz:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments