223 polskich kibiców zatrzymanych po starciu w Macedonii 8 czerwca 2019

Wczoraj przed rozpoczęciem meczu Macedonia Północna – Polska w parku frankofońskim w Skopje doszło do ogromnej bójki, w której udział brali w głównej mierze Widzewiacy vs. reszta polskich ekip. Cała grupa została otoczona przez Macedońską policję i przewieziona na posterunki.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że po nocy spędzonej na dołkach polscy fani zostali przewiezieni dziś do sądu. Łącznie do czterech posterunków policji: Gazi Baba, Kisela Voda, Karposh i Gjorce Pietrow zostało przewiezionych 223 kibiców z Polski.

Przed rozpoczęciem zawodów w kawiarni przy National Arena „Todor Proevski”; doszło do ogromnej bójki, w którą zaangażowane były setki polskich fanów. Zostali przewiezieni autobusami. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych potwierdzili, że po nocy spędzonej na posterunku policji fani zostaną dziś przewiezieni do sądu.

Kolejno – jeden po drugim opuszczali sąd po otrzymaniu decyzji o wyroku. Jak informują lokalne media sąd stwierdził, że ogłosi wyroki dopiero po skończeniu postępowania wobec wszystkich aresztowanych.

Polscy kibice mogą dostać „ostrzeżenie” – jakkolwiek to zabrzmi lub grzywny w wysokości 500 euro. Przy takiej ilości osób nie w sposób zapanować nad wszystkimi, stąd kibice chętnie zamieszczali swoje zdjęcia z macedońskiego posterunku.

Dla wielu najgorszym efektem rozmów w parku będzie brak możliwości wrócenia do kraju zabukowanym lotem, na który z wiadomych przyczyn nie mogli się udać.


Macedonia Północna – POLSKA 07.06.2019

 

PRZEPROWADZILIŚMY DLA WAS RELACJĘ LIVE Z TEGO MECZU!

https://stadionowioprawcy.net/raport-meczowy/live-macedonia-polska-07-06-2019/

 

źródło: stadionowioprawcy.net, Wiara Spod Zegara, Trójkolorowa LiGota