Polscy Kibice dla Kresowiaków

Z inicjatywy polskich kibiców powstaje ogólnopolskie Stowarzyszenie „Polscy Kibice dla Kresowiaków” mające za zadanie czynnie wspierać naszych Rodaków na terenie Polskich Kresów Wschodnich.

Pomysł nad utworzeniem w/w grupy tkwił już od dłuższego czasu w grupie kibiców jeżdżących do Polaków w ostatnich miesiącach, jednakże wierząc w determinację i siłę naszych ekip, wierzymy, że uda Nam się zorganizować konkretne stowarzyszenie, które swym zasięgiem będzie obejmowało całą Polskę tworząc jednocześnie ciekawe inicjatywy kresowe.

Debiutem naszej grupy jest zbiórka przyborów szkolnych na rzecz polskich dzieci we Lwowie, gdzie już w połowie września wspólnie wybierzemy się do najmłodszych Rodaków przekazując im najpotrzebniejsze przybory.

Zbieramy m.in: piórniki, kredki, ołówki, długopisy, kolorowanki, plastelinę, mazaki, papier kolorowy, zeszyty oraz plecaki.

Do naszej akcji włączyć się mogą wszystkie grupy kibicowskie w kraju oraz zagranicą, jednakże z tego miejsca pragniemy „dopiąć” wszystko logistycznie, dlatego wszystkich chętnych ofiarodawców prosimy o kontakt z pomysłodawcą w/w grupy, poprzez kontakt na fan page Michał Horbaczek – Mikroblog „2” lub Polscy Kibice dla Kresowiaków

Do naszej akcji włączyli się już fani z Przeworska, Leska, Chełma, Sandomierza, Kielc, Płocka oraz Przemyśla. Zachęcamy do współpracy inne ekipy.

Pełna rozpiska ekip biorących udział w akcji (stan na 11.08.2016):
A) WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE:
1. Polonia Przemyśl
2. JKS Jarosław
3. Sanovia Lesko
4. Orzeł Przeworsk
5. Stal Stalowa Wola
6. Resovia Rzeszów
7. JKS Jarosław

B) WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
1. Korona Kielce
2. Wisła Sandomierz

C) WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
1. Hetman Zamość
2. Chełmianka Chełm

D) WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
1. Wisła Płock

E) WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
1. Arka Gdynia

F) WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
1. GKS Jastrzębie

Nasz serwis objął patronat nad akcją pomocy dla Kresowiaków dlatego też zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia na bieżąco strony na facebooku – PolscyKibice dla Kresowiakow.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments