Polscy Kibice dla Kresowiaków – Lwów 17-18.09.2016

Poniżej prezentujemy relację grupy wyjazdowej, która udała się na Ukrainę w celu przekazania paczek do polskich szkół:

Z inicjatywy polskich kibiców pragnących czynnie wspierać Rodaków na Kresach Wschodnich w sierpniu br. rozpoczęła się „Zbiórka Przyborów Szkolnych dla Polskich Dzieci we Lwowie”, która w bardzo szybki sposób osiągnęła wymiar ogólnopolskiej pracy na rzecz Kresów.

Do akcji z każdym dniem włączały się nowe grupy kibicowskie z całego kraju, niezależnie od barw klubowych oraz kibolskich animozji. Cel był jeden – pomoc najmłodszym Rodakom, poprzez edukację w najnowszym roku szkolnym.
Miesięczna zbiórka osiągnęła wspaniały wynik, a wszelkie paczki zostały dowożone do Przeworska, w którym znajdował się główny magazyn naszych przyborów.

Do akcji z wielką chęcią włączyła się firma wlepki.com, która dostarczyła tysiące planów lekcji dla dzieciaków, a także MARGO PACK z Przeworska, przekazując tekturowe pudełka dla upiększenia naszych paczek.
Sortowanie przyborów szkolnych rozpoczęło się już w piątek w godzinach porannych, a naszemu inicjatorowi całej akcji pomogli patrioci oraz kibice z Przeworska i Przemyśla.

W sobotę o godzinie 7:00 delegacja kibiców Polonii Przemyśl, Orła Przeworsk, Korony Kielce oraz Wisły Płock wybrało się na dwudniowy wyjazd do polskiego Lwowa w celu przekazania paczek dla dzieci.

Pierwszym miejscem, do którego zostały przekazane dary była Parafia Św. Antoniego we Lwowie, gdzie mogliśmy poznać naszych najmłodszych Rodaków i porozmawiać z Nimi o ich zainteresowaniach i pasji.

Niestety, z powodu zamknięcia polskich szkół nr 24 oraz 10 ogromne paczki z naszymi darami dostarczyliśmy do redakcji Polskiego Radia Lwów, dzięki uprzejmości redaktorki naczelnej – Pani Maria Pyż.
Ostatnie sobotnie paczki zostały dostarczone do polskich grup przedszkolnych, a więc najmłodszych dzieciaków.

Wyjazdy charytatywne połączone są również z turystyką oraz poznaniem historii kresów, a także codziennego życia Polaków we Lwowie oraz jego okolicach.
Wspólne rozmowy dotyczące kolejnych miejsc spotkań, wyjazdów oraz planów na naszą organizację przyświecały nam sobotni wieczór oraz niedzielę, którą spędziliśmy w centrum Lwowa, a także na mszy w kościele Św. Antoniego.

Ostatnim miejscem na nasz pierwszy wyjazd była polska szkoła w Mościskach, gdzie w niedzielę przekazujemy paczki oraz rozmawiamy z Panem Henrykiem o codziennych problemach Rodaków w Mościskach oraz kolejnych inicjatywach.

Z tego miejsca pragniemy przekazać, że kolejne wyjazdy będą organizowane już w najbliższych dniach, a wszelkie dary przekażemy do kolejnych polskich wsi, aby uradować naszych najmłodszych przyjaciół.

W imieniu całego stowarzyszenia pragniemy podziękować całej kibicowskiej Polsce za ogromne poświęcenie, za każdą pomoc włożoną w naszą inicjatywę i jednocześnie zachęcić Was do aktywnej pracy na rzecz naszych Rodaków. Nasze plany są rozbudowane o wyjazdy na Litwę oraz Białoruś, przede wszystkim tam, gdzie istnieje polskość, o którą My, właśnie My musimy walczyć.

TO MY KIBOLE !!!!!

[g]511[/g]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments