Polscy Kibice dla Kresowiaków

Przedstawiamy Wam obszerną relację kibiców GKS-u Bełchatów z kolejnej zbiórki „Polscy Kibice dla Kresowiaków”.

W sierpniu ubiegłego roku powstał projekt „Polscy Kibice dla Kresowiaków”. Stowarzyszenie to jest zrzeszeniem wielu grup kibicowskich z całej Polski w realizacji czynnej pomocy naszym Rodakom na Kresach. W tym roku do akcji realizowanej w ramach tego projektu po raz pierwszy dołączyli kibice GKS-u Bełchatów. Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” i Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów, jako reprezentanci kibiców GieKSy, postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej Wielkanocnej Zbiórce dla Rodaków. Tym razem była to zbiórka długoterminowych produktów spożywczych, gospodarczych i higienicznych takich, jak między innymi: mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze, proszki do prania, środki czystości, itp.

W naszym szeregach zbiórka odbywała się od 6 marca do 8 kwietnia. Jako, że nasz Ośrodek nie posiada jeszcze własnego lokalu, to darowane rzeczy można było w wybrane dni tygodnia złożyć w budynku klubowym GieKSy u pracownika klubu, będącego jednocześnie członkiem Zarządu naszego Stowarzyszenia. W inne dni można było zrobić to, uprzednio kontaktując się z członkami „Torfiorzy”. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zbiórki, które przeprowadzono pod naszym stadionem przed meczami z Polonią Bytom, Polonią Warszawa i Wartą Poznań. Paczek i
reklamówek ze zbieranymi artykułami było naprawdę mnóstwo, zarówno tych podarowanych zbiorowo przez poszczególne osiedla i fan cluby, jak i tych przekazywanych od pojedyńczych sympatyków GieKSy! Do zbiórki dołączyły też firmy należace do kibiców GKS-u, były to:
-Wach-Bud Usługi remontowo-budowlane,
-TECH-BUD Adam Sosnowski (strona firmy: http://fb.com/TECH-BUD-Adam-Sosnowski-1458219624398197).
Akcję wspomógł również bełchatowski Carrefour, przekazując na zbiórkę dla Kresowiaków kilkadziesiąt półlitrowych butelek Coca-Coli!

Zebrane przez nas dary wraz z tymi od zaprzyjaźnionej Wisły Sandomierz trafią do Polaków mieszkających w ukraińskim mieście Ostróg, będącym partnerskim miastem Sandomierza. 9 kwietnia, czyli nazajutrz po zakończeniu naszej zbiórki, wszystkie zebrane przez nas produkty zostały zawiezione do Sandomierza przez przedstawicieli organizatorów bełchatowskiej części akcji. Spora ilość rzeczy nie była łatwa do przetransportowania, jednak było to możliwe dzięki Wypożyczalni Przyczep PHU Skorpion w Zawadach, która nieodpłatnie udostępniła nam w tym celu przyczepę! Łączna wielkość zbiórki w Bełchatowie była niezmiernie trudna do oszacowania, ale wyniosła łacznie ponad pół tony wszystkich produktów! Wraz z naszymu Braćmi z sandomierskiej Wisły uzbieraliśmy ponad tonę produktów, co jest świetnym wynikiem!

W tym miejscu podziękowania należą się wszystkim sympatykom GieKSy, którzy nawet symbolicznie dołożyli się do naszej zbiórki! Podziękowania również dla firm Wach-Bud, TECH-BUD i Carrefour za przekazanie darów od siebie! Na koniec podziękowania także dla Wypożyczalni Przyczep PHU Skorpion za darmowe użyczenie przyczepy do transportu produktów!

Była to kolejna akcja kibiców GieKSy na przestrzeni ostatnich lat czy nawet miesięcy i miała ona tym razem charakter zarówno patriotyczny, jak i charytatywny. Fanatycy GKS-u już nieraz pokazali, że słyną z patriotyzmu i dobroczynności, podobnie było i tym razem!

Tak przedstawiają się wszystkie dary, zebrane łącznie w obu miastach:
[posts]https://www.facebook.com/PolscyKibicedlaKresowiakow/videos/1858351057753186[/posts]

A oto ich dokładna lista:

ŻYWNOSC/CHEMIA (kilogramy): 1 TONA i 191 kg
Kisiel/Budyń – 2,6 kg
Przyprawy – 2,800 kg
Fasola – 1 sztuka
Kakao – 0.800 kg
Mydło – 31 kg – 310 kostek
Krem do Rąk – 7,7 kg – 77 sztuk
Pasta BHP -14,5 kg – 30 sztuk
Mąka – 278 kg
Cukier – 165 kg
Zasypka do stóp – 2 kg – 16 sztuk
Makaron – 205 kg
Ryż – 102,5 kg
Keczup – 3 kg
Musztarda – 2 kg – 20 sztuk
Sól – 64 kg
Kasza – 75,5 kg
Proszek do Prania – 102,5 kg
Puszki – konserwy, pasztety, szynki, paprykarze, groszki itd. – 93 kg
Płatki kukurydziane – 7,5 kg
Herbata – 8 kg
Biszkopty – 4 kg
Słodycze – 11 kg
Kawa – 2 kg

ŻYWNOSĆ/CHEMIA (litry): 132 litry
Kubuś – 1 litr
Płyn do Płukania – 20 litrów
Płyn do naczyń – 16 litrów – 11 sztuk
Mydło w płynie – 0,5 l – 1 sztuka
Płyn do podłogi – 2 sztuki – 2litry
Olej 58 litrów
Napój Cola 22,5 litra – 45 sztuk
Mleko – 12 litrów

INNE:
Obcinacz do paznokci – 1 sztuka
Gąbki do mycia – 3 sztuki
Szczoteczki do zębów – 2 szuki
Pasta do rąk – 33 sztuki
Kremy Nivea – 2 sztuki
Patyczki do uszu – 600 sztuk
Chusteczki nawilżające – 3 opakowania – 216 sztuk
Żele pod prysznic – 2 sztuki
Masło kakaowe – 1 sztuka
Szampon – 5 sztuka
Żel do włosów -1 sztuka
Zeszyty – 3 sztuki
Plecak – 1 sztuka
Zeszyt kolorowy – 1 sztuka
Nożyczki – 1 sztuka
Akcesoria biurowe – 6 sztuk
Papier do rąk – 300 sztuk
Papier Toaletowy – 90 rolek
Chusteczki Higieniczne – 40 sztuk

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments