Polonia Bytom – Zawisza Bydgoszcz 08.06.2013

Wczoraj dzięki uprzejmości kibiców Polonii Bytom, którzy spadają z I Ligi, awans mogli świętować kibice Zawiszy. Ci przybyli do Bytomia w ponad tysiąc osób.

Do swojej dyspozycji mieli tylko 200 wejściówek na sektor gości, a zainteresowanie w związku z pewnym awansem było ogromne. Kibice Zawiszy dogadali się z kibolami Polonii, którzy udostępnili im połowę głównej trybuny. To jednak nie wystarczyło, bo na mecz udostępnione było tylko 2300 biletów. Około 300 kibiców gości z tego powodu zostało pod stadionem.

Mimo braku opraw mecz stał na bardzo wysokim poziomie pod względem kibicowskim. Przez cały mecz rozbrzmiewały głośne śpiewy obu ekip.

Gospodarze rzucali serpentynami, a oprócz tego zaprezentowali flagi na kijach. Wywieszony został także transparent odnoszący się do spadku do II Ligi: „Smak II Ligi nie jest nam obcy z Bytomskim uderzeniem powracamy chłopcy”.

Każdy kibic Zawiszy, który jechał na mecz mógł zakupić pamiątkową „rybaczkę” do której dołożona była raca (zestaw w cenie 30zł). W drodze powrotnej do Bydgoszczy przywitali ich zaprzyjaźnieni kibole ŁKS-u:

Na koniec warto pochwalić postawę kibiców Polonii, którzy pokazali że mimo bzdurnych przepisów kibicowska solidarność jest najważniejsza!
Against Modern Football!

Polonia Bytom:

Zawisza Bydgoszcz:

BONUS:

zdjęcia: Fot. Igor | ŁKS Fans

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments