Policyjny bandyta Karol C. skazany!

21 maja w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście zapadł skazujący wyrok (na razie nieprawomocny) w sprawie wytoczonej przeciwko Karolowi C., policyjnemu bandycie, który w 2011 roku podczas trwającego w stolicy Marszu Niepodległości brutalnie pobił jednego z demonstrantów.

Funkcjonariusz policji, który stanął przed sądem w marcu tego roku, odpowiadał za przekroczenie uprawnień oraz naruszenie nietykalności Daniela K., którego spryskał gazem, uderzał pięścią w twarz oraz kopał po głowie.

Policyjny bandyta Karol C. usłyszał wyrok roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, został on również pozbawiony możliwości wykonywania zawodu policjanta (oraz pracy w innych służbach porządkowych) na okres ośmiu lat. Dodatkowo, Karol C. musi zapłacić Skarbowi Państwa kwotę 2000 złotych, oraz 700 zł poszkodowanemu demonstrantowi, który został przez niego pobity oraz spryskany gazem paraliżującym po twarzy. Wyrok nie jest na razie prawomocny, oskarżony policjant najprawdopodobniej będzie się od niego odwoływał.

Sprawa Karola C. trafiła do sądu dzięki nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube przez jednego z blogerów. Widać na nim jak grupa policjantów (w większości nieumundurowanych) rusza na spokojnie przechadzających się chodnikiem uczestników Marszu Niepodległości. Jeden z policjantów – jak się później okazało, Karol C. – podbiega do niestawiającego żadnego oporu mężczyzny, po czym pryska go gazem i zaczyna uderzać pięściami oraz kopać po głowie i twarzy.

Policjant Karol C. podczas “wykonywania czynności”:
[IMG]https://stadionowioprawcy.net/foto/7bda082b04_pies-podnoszacy-noge2.jpg[/IMG]

Agresywny policjant nie ustaje w “czynnościach”, gdy mężczyzna leży już skuty kajdankami na chodniku – wówczas Karol C. dalej kopał go po głowie. Całe zdarzenie było widziane przez innych biorących udział w akcji policjantów, którzy zamiast na powstrzymaniu swojego kolegi skupiali się jedynie na utrudnieniu filmowania zajścia. Nagranie, na którym widoczny jest Karol C., wirusowo rozniosło się po całej sieci, wywołując falę oburzenia nawet u tych grup społecznych, które do tej pory pozytywnie wypowiadały się o pracy policji.

A.C.A.B.

źródło: autonom.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments