Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 01.08.2016

Relacja Kibiców Śląska:
Termin wyjazdu do Szczecina wypadł nam w tym roku w terminie 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Bardzo nam ten termin nie odpowiadał, ponieważ mocno zaangażowaliśmy się w tamtym roku w upamiętnienie tego dnia i w tym roku planowaliśmy zrobić to z jeszcze większym rozmachem. Jednak jesteśmy Fanatykami Śląska, a dla każdego kibica „Wyjazd rzecz święta”.

Nie znając jeszcze terminu meczu planowaliśmy pojechać do Szczecina specem. Jednak gdy ustalony został najgorszy z możliwych terminów meczu to zeszliśmy od razu na ziemię. Poniedziałek, godzina 18 było jasne dla wszystkich, że chętnych na specjal ciężko by było uzbierać. Pojechaliśmy więc tansportem kołowym.

Do Szczecina wyruszyły 4 autokary. Podróż minęła spokojnie z kilkoma mniejszymi i jednym dłuższym postojem. Przed godziną 17 zatrzymujemy się na drodze ekspresowej S3 i w asyście kilku rac oddajemy hołd Powstańcom Warszawskim.

Samo wejście bardzo szybkie i sprawne. Tak powinno się wchodzić wszędzie. Bez problemów można było dopisać się do listy, a wszystkie inne utrudnienia też były szybko i na bieżąco rozwiązywane. Na miejscu do załogi autokarowej dotarło jeszcze kilkanaście osób, które przyjechały prosto z wakacji nad polskim morzem.

Doping tego dnia nie stał na najwyższym poziomie, ale jak na skład mało wokalny to i tak tego dnia było nieźle. Na pewno pomogła w tym gra naszych orłów, którzy tego dnia wygrali z Pogonią 2-0. Podczas meczu wielokrotnie wymienialiśmy się „uprzejmościami” z miejscowymi fanami. Na meczu debiutuje nowa wyjazdowa flaga, mająca reprezentować wszystkich kibiców Śląska: „WKS ŚLĄSK W DELEGACJI”.

Powrót minął również bez przygód i w miarę szybko w dobrych nastrojach po wygranym meczu. Niektórzy trochę z tym świętowaniem przesadzili, ale trzeba przyznać, że wyjazd był klimatyczny. Tego dnia w Szczecinie w sektorze gości stawiło się 197 osób, w tym 12 fanów Lechii Gdańsk. Do tego obok sektora gości zjawiło się 18 fanów z KKN-u. Łącznie tego dnia na mecz z Pogonią przyjechało 215 kibiców Ślaska.

Pogoń Szczecin:

Śląsk Wrocław:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments