Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 28.05.2014

Kibice Pogoni zaprezentowali największą w swojej historii oprawę, która była nagrodą od sponsora. By mogła ona ujrzeć światło dzienne, całe środowisko kibiców Pogoni Szczecin musiało sprostać wyzwaniu.
Chodziło o zebranie 50 000 frekwencji na 7 meczach oraz 500kg kapsli. Kibice Pogoni kapsle zbierali po raz trzeci i po raz trzeci dali radę. Zostało zebranych ponad 700kg kapsli. Większość osób martwiła się o frekwencję, lecz działania klubu, wspaniała atmosfera wokół drużyny, bardzo dobre wyniki sportowe sprawiły, że na meczu pojawiło się 11 248 widzów.

Nowa flaga jest największą szytą flagą sektorową w Polsce oraz na europejskich trybunach!

Do jej uszycia wykorzystano:
Prawie 3 kilometry materiału,
około 40 kilometrów nici,
23 dni produkcji,
2 pary rąk,
łączna powierzchnia 4230 m2!

Portowcy zaprezentowali nową sektorówkę z napisem „POGOŃ”, która miała 141 metrów długości i 30 metrów szerokości, a więc więcej niż długość boiska piłkarskiego. W sektorze fanatyków została ukazana zaś starsza sektorówka z napisem „1948” – wcześniej mogliśmy ją oglądać.

Oficjalnie kibice Legii nie mogli być obecni w sektorze gości w związku z awanturami do jakich doszło podczas spotkania z Jagiellonią Białystok. Po tym spotkaniu na Legionistów nałożono 6-miesięczny zakaz wyjazdowy. Niemniej jednak na trybunach pojawiły się pojedyncze osoby z Warszawy.

Pogoń Szczecin:

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/0e671d3429_13.JPG[/img]

oprawa:

zdjęcia: Fot. Piotr Kucza – FotoPyK | www.pogon.v.pl | PogonOnline.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments