Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23.10.2016

Relacja Kibiców Pogoni:
Już po ogłoszeniu terminarza, datę meczu Pogoni z Ostrovią wybraliśmy na mecz, na którym będziemy świętować 95 lat powstania Naszej POGONI. Już od dawna planowaliśmy okazałą oprawę tego meczu. Wydaliśmy okolicznościowe koszulki, które pozwoliły nam na sfinansowanie części oprawy.

W dniu meczu około godziny 13 zebraliśmy się na stadionie, aby wszystko przygotować. Tuż przed pierwszym gwizdkiem prezentujemy siedemdziesięcio metrowy transparent w barwach i do tego odpalamy około 30 stroboskopów oraz 95 rac wokół ogrodzenia boiska (całość wyszła bardzo okazale – co widać na filmiku nagranym dronem), w pierwszej połowie nas w młynie, który ze względu na przebudowę naszego stadionu, znajduje się za jedną z bramek około 100 osób, w tym 16 zaprzyjaźnionych kibiców Polonii Kępno. Doping jak na nasze możliwości stoi na średnim poziomie.

Drugą połowę meczu zaczynamy oprawą składająca się z kilkunastu stroboskopów, trzydziestu ogni wrocławskich, 30 rac oraz 6 świec dymnych w barwach – całość dopełniają machajki oraz transparenty na kijach, w drugiej połowie w młynie pozostaje nas około 85 osób. Przez cały mecz co jakiś czas wystrzeliwane są rakietnice, a po końcowym gwizdku odpalamy 4 czarne świece dymne oraz odpalamy 5 rakietnic. Mecz wygrywamy 3:0 także jubileusz można uznać za udany.

Kibice Ostrovii sami określili się na 115 osób z miarę dobrym dopingiem. Po meczu organizujemy małą imprezę na terenie stadionu, z początku imprezuje nas około 60 osób, lecz z biegiem czasu liczba ta topnieje. Na około 3,5h po meczu, gdy zostaje nas na stadionie około 16 osób plus dzieci (od 9 do 12 lat) na stadion wjeżdża nam 25 żydów zza miedzy i od razu atakują nas krzesłami, z naszej strony pojawia się sprzęt w postaci jednej!!! pałki teleskopowej. Mimo wszystko plus za akcję, ale za potraktowanie krzesłem dziewięciolatka bardzo duży minus, szkoda, że nie starczyło wam odwagi na wjazd nieco wcześniej jak wszyscy byli zebrani, a przede wszystkim ogarnięci, należy zaznaczyć, że u najeźdźców nie obyło się bez strat – 4 poszkodowanych.

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, dzięki którym ten ważny dla nas dzień wyglądał tak jak miał wyglądać, a w szczególności wszystkim kibicom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko wyszło godnie. Jak również działaczom i zarządowi za udostępnienie placu i sprzętu do grilla no i oczywiście piłkarzom za emocje, które nam gwarantują 🙂

Pogoń Nowe Skalmierzyce:

[posts]https://www.facebook.com/StadionowiOprawcy.net/videos/1130597650357431[/posts]

Ostrovia Ostrów Wielkopolski:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments