Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu kibiców Górnika Łęczna

Poniżej prezentujemy Wam relację kibiców Górnika Łęczna, która w całości pochodzi ze strony Gornik-Leczna.com, miłej lektury!

Runda jesienna już za Nami, przyszedł czas na podsumowanie naszych poczynań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Jeżeli chodzi o wyjazdy było Nam dane pojechać na 8 z 11. Nie mogliśmy pojawić się w Chorzowie (mecz przeniesiony do Gliwic, impreza niemasowa), w Zabrzu i Bielsko-Białej nie pojawiliśmy się z powodu braku sektora gości.

Najliczniej czego można było się spodziewać pojawiliśmy się na Legi, było Nas 303 z czego 58 kibiców Chełmianki i 1 fan Motoru. Najmniej liczny wyjazd zaliczyliśmy do Gliwic było Nas tylko 28 osób. Dlaczego tak mało? Każdy powinien na to pytanie odpowiedzieć sobie sam.

Resztę wyjazdów zaliczaliśmy różniej raz lepiej raz gorzej. Jeżeli chodzi o mecze domowe są zdecydowanie do poprawy, na każdym meczu powinniśmy wystawiać minimum 500 osobowy młyn! Każdy z Was wie dokładnie jak zrobić, żeby na Trybunie B było jak najwięcej osób.

Poniżej przedstawiamy pierwszą część podsumowania rundy jesiennej sezonu 2014/15.

GÓRNIK ŁĘCZNA – WISŁA KRAKÓW (18.08.2014r, godz.20:45)
Tego dnia stawiamy się na Trybunie B w około 700 osób i jedziemy z dobrym a momentami bardzo dobrym dopingiem. Bardzo dobrze tego dnia wychodzą Nam przyśpiewki „Trybuna B” i „Hej Górnik gol”, do tej drugiej dołączał się cały stadion. Długo wyczekiwany powrót do ekstraklasy i bardzo atrakcyjny rywal nie przyniósł kompletu publiczności. Tego dnia na stadionie zjawiło się 5025 widzów. Na TrB zawisły takie flagi jak: „W Górnik Wierzymy”, „Górnik Łęczna”, „GKS”, „ŚP. Zouz”, „Narodowa Łęczna” i jedna fana Naszych Braci „Zawsze Wierni Tylko Tobie”. Kibiców gości 0 z powodu konfliktu z ich ówczesnym prezesem.

GÓRNIK ŁĘCZNA – GKS BEŁCHATÓW (04.09.2014r, godz.18)
Kolejny mecz w ekstraklasie przypadł Nam w poniedziałkowe popołudnie a rywalem Górnika był dobrze Nam znany GKS Bełchatów. Na Trybunie B wystawimy młyn w liczbie ok. 400-450 osób, na płocie można było zaobserwować 5 górniczych flag: „W Górnik Wierzymy, „Zielono-Czarni”, „Górnik Łęczna”, „GKS”, „ŚP.Zouz”. Doping tego dnia nie można zaliczyć do udanych , kilka razy dopingujemy z całym stadionem. Kibice GKS-u dotarli do Łęcznej w 66 osób, w tym 25 fanów Wisły Sandomierz. Na płocie wieszają jedną flagę „1977”, kilka razy dają znać o swojej obecności. Łącznie na całym stadionie tego dnia zasiadło 4053 widzów.

LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ŁĘCZNA (09.08.2014r, godz.20:30)
Pierwszy wyjazd po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej i od razu warszawska Legia! Ostatecznie na sektor gości przy Łazienkowskiej docieramy w 303 osoby, w tym liczna grupa Chełmianki w sile 58-u osób, oraz jeden Motorowiec (dzięki!). W sektorze zawisły 3 Nasze flagi: „Goście”, „Górnicy”, „Narodowa Łęczna” jedno płótno braci z Chełma, oraz trans: „R. DMOWSKI PAMIĘTAMY” upamiętniający 150-tą rocznicę Jego urodzin. Frekwencja przy Łazienkowskiej nie była tego dnia najlepsza. Legia mimo to zebrała się w sporym młynie i dobrze dopingowała przez całe spotkanie. Doping z Naszej strony dobry, kilka razy udało Nam się konkretnie ryknąć, jednak przebić się przez doping miejscowych było ciężko. Cieszy fakt, że przy tak niekorzystnym wyniku dopingowaliśmy przez całe spotkanie.

STAL RZESZÓW – GÓRNIK ŁĘCZNA (13.08.2014r. godz:15:30, środa) Puchar Polski
Po dobrym liczbowo wyjeździe do Warszawy czekał Nas wyjazd w ramach Pucharu Polski do Rzeszowa. Termin spotkania środowe popołudnie nie był zbytnio dogodny. Jednak na mecz ze Stalą zdecydowała się wybrać 46 osobowa grupa fanów Górnika. Na stadionie meldujemy się dopiero w 50 minucie meczu. Na płocie wieszamy dwie flagi: „Górnicy”, „Narodowa Łęczna”. Kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność. Gospodarze wystawiają ok. 80 osobowy młyn, i dopingują swoją drużynę. Mecz przegrywamy i kończymy udział w rozgrywkach o Puchar Polski.

GÓRNIK ŁĘCZNA – ZAWISZA BYDGOSZCZ (16.08.2014r, godz:15:30)
Po porażce w Warszawie z Legią i w Pucharze Polski ze Stalą Rzeszów w rozgrywkach ligowych przyszło Nam się zmierzyć z Bydgoskim Zawiszą. Tego dnia na Trybunie B melduje się 150 wiernych fanatyków, którzy przez cały mecz dopingują Zielono-Czarnych. Na płocie wieszamy następujące fany: „W Górnik Wierzymy”, „Górnik Łęczna”, „GKS”, „Narodowa Łęczna”, oraz transparent z poparciem dla kibiców Zawiszy: „Osuch Pinokio Zawisza Trzymaj Się!”. Gości z wiadomych przyczyn 0.

GÓRNIK ŁĘCZNA – POGOŃ SZCZECIN (30.08.2014r, godz:15:30)
Mecz z Pogonią od dłuższego czasu zapowiadał się ciekawie. Paprykarze na swoich forach internetowych okrzyknęli eskapadę do Łęcznej jako wyjazd sezonu! Zapowiadała się więc całkiem przyzwoita liczba Pogoni w sektorze gości. Na Trybunie B tego dnia wystawiamy 360 osobowy młyn. Na płocie zawisło 5 flag: „W Górnik Wierzymy”, „Górnik Łęczna”, „ŚP.Zouz”, „Narodowa Łęczna”, „GKS”. Doping całkiem przyzwoity jak na Naszą liczbę, kilka razy do dopingu dołączył się cały stadion. Pogoń do Lublina dociera pociągiem rejsowym, a następnie autokarami do Łęcznej. Na sektor wchodzą w liczbie 354 osób, wieszają 5 flag oraz transparent „www.razemdlafrancuza.pl”. Kilka razy dobrze ich słychać, jednak po takiej liczbie spodziewaliśmy się czegoś więcej. Na meczu tego dnia obecnych 4179 widzów. Na naszych sektorach obecna delegacja 15 fanów Chełmianki (dzięki!). Po zakończeniu meczu 20-tu Górników wspiera Motor na meczu z Avią Świdnik.

CRACOVIA KRAKÓW – GÓRNIK ŁĘCZNA (13.09.2014r,godz.15:30)
Wyjazd do Krakowa na mecz z „Pasami” był dopiero drugim wyjazdem na ekstraklasowym szlaku na, który było nam dane wyruszyć. Na ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem meldujemy się pod stadionem Pasów w 103 osoby. Wejście na stadion, który prezentował się naprawdę dobrze, przebiegło sprawnie, kilku z Nas pozostaje pod stadionem. Na płocie z naszej strony zawisło 5 płócien: „Goście”, „Górnicy”, „Tabakiera”, „Radovan”, „Narodowa Łęczna”, oraz trans „Wyjazd Rzecz Święta”. Doping z Naszej strony całkiem dobry, kilka razy całkiem głośno polecieliśmy z „hej Górnik gol” oraz z „Fanatykami”. Cracovia dobrze oflagowała swój sektor, co do liczby spodziewaliśmy się większej. Na stadionie łącznie obecnych 5624 widzów. Na wyjeździe wspierało Nas 2 fanatyków Motoru (dzięki!)

GÓRNIK ŁĘCZNA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK (22.09.2014r, godz.18)
Tego dnia na Trybunie B zgromadziło się ok. 350 fanów, którzy przez całe spotkanie dopingują Górników. Na płocie wieszamy 4 flagi: „W Górnik Wierzymy”, „GKS”, „ŚP. Zouz”, „Narodowa Łęczna”. Goście z Białegostoku meldują się w sektorze gości w 333 osoby. Wywieszają kilka flag i dobrze dopingują przez całe spotkanie. Na stadionie łącznie 5288 widzów.

[page]

ŚLĄSK WROCŁAW – GÓRNIK ŁĘCZNA (26.09.2014r, godz.20:30)
Wyjazd do stolicy Dolnego Śląska przypadł Nam niestety w piątek, co w dużym stopniu wpłynęło na Naszą frekwencje. W drogę ruszamy jednym autokarem i furą w sile 62 osób w tym 3 fanów Chełmianki (dzięki!). Trasa mija Nam spokojnie, niestety auto, którym podróżowało 4 fanów odmawia posłuszeństwa i chłopakom nie dane było obejrzeć meczu. O godzinie 18:30 docieramy do Wrocławia. Wejście na sektor gości szybkie i sprawne, bez zbędnej napinki ze strony ochrony. Na sporych rozmiarów sektorze gości zajmujemy dolną część gdzie wieszamy dwie fany: „Goście” „Narodowa Łęczna”. Doping z Naszej strony w pierwszej połowie bardzo dobry, w drugiej już trochę słabszy. Przy głośnym dopingu Śląska mogliśmy się przebić jedynie tylko przy ich przestojach w dopingu.

GÓRNIK ŁĘCZNA – KORONA KIELCE (04.10.2014r, godz.15:30)
Tego dnia na Trybunie B zbieramy się w ok. 400 głów. Na płocie 6 płócien: „W Górnik Wierzymy”, „Górnik Łęczna”, „Zielono-Czarni”, „GKS”, „Śp. Zouz”, „Narodowa Łęczna”. Doping tego dnia nie stał na dobrym poziomie. Pomimo, że młynowy dawał z siebie wszystko, o czym świadczy uszkodzenie gniazda to Górnicza brać wydawała się jakaś ospała. Stwierdzenie „chyba przyszliście na pogrzeb a nie na mecz Górnika” najlepiej oddaje klimat jaki panował na sektorze podczas tego meczu. Kielczanie do Łęcznej przybyli autokarami i autami w liczbie ok. 320 głów. Dobrze oflagowali sektor gości takimi płótnami jak: „Korona Kielce”, „Ultrasi”, „Korona Korps”, „MKS”, „Korona Ultras Kielce”, „Małpa” Przez większość spotkania solidnie dopingowali swój zespół.

LECH POZNAŃ – GÓRNIK ŁĘCZNA (26.10.2014r, godz.15:30)
Po przerwie wyjazdowej spowodowanej brakiem sektora gości na budowanym stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała przyszło nam wybrać się na wyjazd do Poznania. W drogę ruszamy dwoma autokarami i czterema autami w sile 119 osób. Tego dnia wspierało Nas 11 fanów Motoru i 6 kiboli Chełmianki (dzięki!). Niestety podczas drogi do Grodu Przemysława jedno auto ulega awarii i kierowca musi wracać do Łęcznej. Pod stadion docieramy na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wejście na stadion sprawne i bez problemów. Na płocie wieszamy 5 flag: „Goście”, „Górnicy”, „Tabakiera”, „Radovan”, „Narodowa Łęczna” i trans „Wyjazd Rzecz Święta”. Na mecz zamknięty został „Kocioł” kiboli Lecha za odpalone piro w meczu z GKS-em Bełchatów. Swego rodzaju młyn gospodarze utworzyli po drugiej stronie boiska, skąd próbowali tego dnia dopingować. Nasz doping w asyście bębna na dobrym poziomie, jednak po stracie bramki wyraźnie osłabł.

GÓRNIK ŁĘCZNA – LECHIA GDAŃSK (31.10.2014r, godz.18)
Mecz z Lechią Gdańsk przypadł Nam w piątkowy wieczór o godzinie 18.00 co na pewno miało znaczący wpływ na frekwencję tego dnia. Na stadionie obecnych było 4033 widzów. Trybuna B zgromadziła ok 350-400 fanatyków. Na płocie zawisło 6 fan: „W Górnik Wierzymy”, „Górnik Łęczna”, „GKS”, „Śp.Zouz”, „Zielono-Czarni”, „Narodowa Łęczna”. Doping tego dnia stał na średnim poziomie z kilkoma dobrymi zrywami, kilka raz podrywamy cały stadion przyśpiewką „Hej Górnik gol!”. Lechia pojawia się w klatce dla gości w trakcie trwania pierwszej połowy w 121 osób. Na płocie wieszają dwie flagi: „Lechia Gdańsk”, „Chełm”. Doping rozpoczynają od bluzgów na Naszego układowicza z Lublina na co nie pozostajemy im dłużni.

PIAST GLIWICE – GÓRNIK ŁĘCZNA (07.11.2014r, godz.18)
Kolejny wyjazd na, który dane Nam było wyruszyć przypadł do Gliwic. Niestety wyjazd w piątek nie zapowiadał dobrej liczby z Naszej strony i tak też się stało do Gliwic ruszamy w 30 osób. Mała liczba nie pozwoliła na wynajęcie autokaru dlatego decydujemy się wyruszyć autami. W kierunku Gliwic wyruszamy w silę 6 aut. Pod stadion docieramy na około godzinę przed meczem. Wejście sprawne bez żadnych problemów. Na sektorze nie wieszamy żadnej flagi. Kilkakrotnie dajemy znać o swojej obecności, w przerwach całkiem dobrego dopingu miejscowych.

„Po meczu Piast Gliwice – Górnik Łęczna, dochodzi do spotkania Torcidy z chłopakami z Łęcznej. Walczymy po 12 osób z ograniczeniem wiekowym do rocznika 1988. Po ok. 1,5 minucie walki zwycięża TORCIDA”

WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ŁĘCZNA (22.11.2014r, godz.15:30)
Do Krakowa łącznie ruszamy w 240 osób w tym (100 Górnik, 15 Chełmianka, 125 Motor). Mała liczba postoi pozwala Nam dotrzeć pod stadion Wisły na chwilę przed rozpoczęciem spotkania. Nie wszystkim niestety było dane obejrzeć spotkanie. Ostatni fanatycy wchodzą na sektor gości w 25 minucie pierwszej połowy kiedy to zaczynamy doping. Na płocie wieszamy 4 flagi: „Goście”, „Górnicy”, „Tabakiera”, „Radovan”. Podczas dopingu nie brakowało obustronnej wymiany uprzejmości , niestety większość Górników przykładała się bardziej do ubliżania Wiśle niż do dopingu Górnikowi. Droga powrotna spokojna nie licząc kilku mandatów, które rozdawali smutni panowie z różnych przyczyn. Do Grodu Dzika docieramy o godzinie 1:30.

GÓRNIK ŁĘCZNA – Ruch Chorzów (28.11.2014r, godz.18)
Piątkowy mecz z Ruchem zgromadził na stadionie 3894-ch kibiców. Z Trybuny B dopingowało 331 fanatyków, którzy nie wystraszyli się mrozu i dobrze dopingowali piłkarzy tego dnia. Na płocie zawisły cztery płótna: „W Górnik Wierzymy”, „Górnik Łęczna”, „GKS”, „Narodowa Łęczna”. Niestety nie było nam dane gościć na stadionie kiboli Ruchu, którzy dostali zakaz wyjazdowy za mecz w Warszawie gdzie porzucali trochę petardami. Kilkukrotnie dajemy znać co o tym sądzimy pozdrawiając PZPN i śpiewając „Piłka nożna dla kibiców”.

GKS BEŁCHATÓW – GÓRNIK ŁĘCZNA (06.12.2014r, godz.15:30)
Wyjazd do Bełchatowa był ostatnim na jaki było Nam dane pojechać przed przerwą zimową. Ostatni mecz, bliska odległość dogodny termin skłaniały do przypuszczania ze na ten mecz wybierze się solidna grupa z Grodu Dzika. Jednak tak się nie stało…Do Bełchatowa wyruszamy jednym autokarem i furą w sile 55-u osób wspieranych 3 kibolami Chełmianki (dzięki!). Trasa mija spokojnie i sprawnie, z jednym dłuższym postojem na szamę. Pod stadionem jesteśmy na blisko pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wpuszczanie na sektor gości przebiega sprawnie, co pozwala Nam w komplecie stawić się na sektorze przed pierwszym gwizdkiem. Na płocie tego dnia wywieszamy 4 flagi: „Goście”, „Górnicy”, „Tabakiera”, „Radovan”, i transparent „Wyjazd Rzecz Święta”. Doping w przeciwieństwie do Naszej ostatniej wizyty w Bełchatowie nie stał na wysokim poziomie. Ćwiczymy również nową przyśpiewkę, która miejmy nadzieję na stałe zagości w repertuarze fanów Górnika.

GÓRNIK ŁĘCZNA – LEGIA WARSZAWA (14.12.2014r, godz.18)
Na stadionie tego dnia zgromadziło się 7496 widzów, na TrB 1499 osób. Nie zabrakło delegacji fanów Chełmianki i Motoru (dzięki!). Na meczu ma miejsce debiut nagłośnienia, ocena jego skuteczności należy do Was. Na wejście piłkarzy grupa ES’04 obchodząca w tym roku dziesięciolecie swojego istnienia przygotowuje oprawę. Na płocie rozwieszony zostaje napis „TO MY GÓRNICY”, a nad głowami fanatyków pojawia się sektorówka przedstawiająca górnika z herbem na piersi widniejącego na tle szybów kopalnianych. Nad sektorówką zostaje odpalona raca. Po opadnięciu sektorówki w górę idą transparenty, oraz flagi na kijach w asyście stroboskopów. Doping jak na taką liczbę na Trybunie B powinien wyglądać znacznie lepiej. W szczytowych momentach dopingowało od 800 do 1000 osób.. Kilkukrotni udaje nam się naprawdę konkretnie ryknąć. W sektorze gości komplet 380 wojskowych, którzy dobrze oflagowali sektor. Na początku drugiej połowy legioniści solidaryzując się z osobami które zostają pod bramą opuszczają sektor. W trakcie całego zamieszania z trybuny B można było usłyszeć : „Wpuście kibiców”, „Piłka nożna dla kibiców”

Ponadto w rundzie jesiennej byliśmy obecni na spotkaniach Chełmianki i Motoru:

CHEŁMIANKA CHEŁM:
Lublinianka Lublin – Chełmianka Chełm (05.10.2014r.) – 7 Górników
JKS Jarosław-Chełmianka Chełm (19.10.14) – 4 Górników
Avia Świdnik-Chełmianka Chełm (8.11.14) – 70 Górników

MOTOR LUBLIN:
Izolator Boguchwała – Motor Lublin – 8 Górników
Orzeł Przeworsk – Motor Lublin (20.09.14) – 12 Górników
Orlęta Radzyń – Motor Lublin (05.10.2014r.) – 2 Górników
Karpaty Krosno – Motor Lublin (2.11.14) – 31 Górników

Jesteśmy obecni także na meczu Polska – Niemcy (Warszawa, 11.10.2014r.) w 5 osób, a także na Marszu Niepodległości w ok. 70 głów.

Do zobaczenia na wiosnę!

AVE GÓRNIK!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments