Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu fanatyków Łady Biłgoraj

Zbliżający się koniec roku to przede wszystkim czas podsumowań, fanatycy Łady Biłgoraj podsumowali swoją działalność w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Ekipa biłgorajskiego BKS-u oprócz swoich wyjazdów, zaliczyła również wypady na mecze swoich układowiczów ze Stalowej Woli i Krosna. Ponadto brali udział w biłgorajskich obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego, a także w Marszu Niepodległości.

 

Kibicowskie podsumowanie rundy jesiennej tegorocznej jesieni:

To był dziwny rok. W marcu tydzień przed startem rozgrywek dowiedzieliśmy się o zawieszeniu, a jak następne tygodnie pokazały ostatecznym odwołaniu całej ligi. Dobrze, że jeszcze w lutym udało nam się pojechać w 18 osób ze Stalą Rzeszów do Wronek, bo zimowy sen wydłużyłby się do nieznanych nam w ostatnich latach rozmiarów czasowych. Kiedy w okresie wakacyjnym wyczekiwaliśmy nowego sezonu, to bardzo poważnie zagroziło nam widmo nieprzystąpienia do rozgrywek. Totalnie rozwaliła nam się seniorska drużyna i pierwszy mecz musieliśmy oddać walkowerem. Na szczęście w ostatniej chwili, tuż przed drugą kolejką udało się skleić zespół oparty na młodych wychowankach, dzięki którym mogliśmy wyruszyć za ukochaną drużyną na kibicowski szlak.

A była to już nasza 22 runda na szlaku wschodnich rubieży. Rekordowo tkwimy w rozgrywkach, gdzie nie ma ani jednego kibicowskiego rywala, większość obiektów odwiedzamy po raz „enty”, a na dodatek w tym roku wszystkie były dla nas zamknięte na kłódkę. Tylko raz dzięki uprzejmości gospodarzy udało nam się dopingować drużynę z perspektywy trybun. Dlatego pod wieloma względami była to bardzo ciężka runda. Brak jakiejkolwiek otoczki, zespół w przeogromnym marazmie, kolejne zakazy i nakazy, a także notoryczne problemy z wiadomymi służbami.

Mimo to zaliczyliśmy komplet spotkań dopóki te były rozgrywane z udziałem publiczności. Ponadto kilkukrotnie gościliśmy na meczach układowiczów ze Stali Stalowa Wola, a także wizytowaliśmy spotkania kolegów z Karpat Krosno. Braliśmy także udział w akcjach patriotycznych na terenie naszego miasta, a skromna delegacja była obecna na Marszu Niepodległości. Ważną sprawą była dla nas zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie klubu. Na przełomie maja i czerwca udało nam się przekazać ponad 12 tysięcy złotych na konto ukochanej Łady, co było odebrane w całym środowisku jako duży sukces.

Czasy sportowo i życiowo mamy ciężkie, ale trwamy, działamy i z optymizmem spoglądamy w przyszłość! Mamy nadzieję, że 2020 rok nie wpłynie na regres naszego lokalnego podwórka i całej polskiej sceny kibicowskiej. Gorzej być nie może!

Z kibicowskim pozdrowieniem!
ŁADA BIŁGORAJ

 

Liczby wyjazdowe:

09.08 Kryształ Werbkowice – ŁADA BIŁGORAJ
nas 71 osób (6 Polonia Przemyśl, 1 Karpaty Krosno)

 

16.08 Kłos Chełm – ŁADA BIŁGORAJ
nas 95 osób (40 Stal Stalowa Wola, 8 Stal Rzeszów)

 

29.08 Victoria Żmudź – ŁADA BIŁGORAJ
nas 41 osób

 

13.09 Tomasovia Tomaszów Lubelski – ŁADA BIŁGORAJ
nas 38 osób (2 Stal Stalowa Wola, 1 Karpaty Krosno, 1 Stal Rzeszów)

 

27.09 Grom Różaniec – ŁADA BIŁGORAJ
nas 62 osoby (5 Avia Świdnik)

 

11.10 Huczwa Tyszowce – ŁADA BIŁGORAJ
nas 32 osoby

 

Na spotkaniach układowiczów ze Stali Stalowa Wola:

19.08 STALÓWKA – Lechia Gdańsk
nas 5 osób.

 

06.09 Hetman Zamość – STALÓWKA
nas 40 osób.

 

09.09 STALÓWKA – Chełmianka Chełm
nas 7 osób.

 

30.09 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – STALÓWKA
nas 10 osób.

 

03.10 STALÓWKA – Wisła Sandomierz
nas 9 osób.

 

10.10 KS Wiązownica – STALÓWKA
nas 16 osób.

 

Na spotkaniach układowiczów z Karpat Krosno:

15.08 KARPATY – Stal Mielec
nas 2 osoby.

 

23.09 KARPATY – Czarni Jasło
nas 11 osób.

 

Inne wydarzenia:

01.08 Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego
nas 10 osób.

11.11 Marsz Niepodległości w Warszawie
nas 5 osób.

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments