Podsumowanie jesieni 2014 w wykonaniu Kibiców Wigier Suwałki

Runda jesienna zakończyła się. To okazja do podsumowania poczynań fanatyków suwalskich Wigier w I lidze.

PP UKP Z. Góra – WIGRY SUWAŁKI ( PP )

Mecz pucharowy wypadł nam w dalekiej Zielonej Górze. Na miejscu melduje się 8 fanatyków Wigier. Na meczu prowadzą doping, miejscowych kibiców nie stwierdzono. Spotkanie odbywało się przy ponad 30 stopniowym upale.

Raków Częstochowa (0-1) WIGRY SUWAŁKI ( PP )

Na kolejny wyjazd w pucharze wybieramy sie do Częstochowy. Na miejscu meldujemy się przed południem, obowiązkowo zwiedzamy Jasną Górę i czekamy do meczu. Dzięki pomocy kibiców Rakowa wchodzimy do klatki, jest nas 10 os. Większość spotkania dopingujemy. Miejscowy wystawili dosyć spory młyn z dobrym dopingiem. Spotkanie wygrywamy i czeka nas mega daleki wyjazd do Świnoujścia.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/09-12-2014/d404b18b65_3.jpg" alt="" />

WIGRY SUWAŁKI (1-1) Stomil Olsztyn

Pierwszy mecz w 1 lidze przypadł nam z atrakcyjnym kibicowsko przeciwnikiem. Spotkanie emitowane było na żywo na kanale orange sport. Z tego powodu mecz został rozegrany o śmiesznej godzinie – 12:30. Czas rozegrania zmagań i 34 stopniowy upał odstraszył część piknikowej publiki. Na trybunach zasiadło ok 2.5 tys widzów. My zbieramy się w około 300 os. Tego dnia wspomaga nas nasza zgoda Granica w 25 głów. Całe spotkanie dobrze dopingujemy naszych grajków. W 40 minucie meczu z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego prezentujemy oprawę, na początku na płot leci transparent „BATALION WIGRY” po czym nad głowami rozwijamy sektorówkę z symbolem Batalionu Wigry, który dzielnie walczył w Powstaniu. Oczywiście nie zabrakło gromkich okrzyków ” Cześć i Chwała Bohaterom” Jeżeli chodzi o kibiców Stomilu to nie zawiedli i w Suwałkach zjawili się w ok 280 os, część z nich nie zostaje wpuszczona na sektor. Stomilowcy wywieszają kilka flag i w miarę dobrze dopingują. Po meczu imprezujemy z braćmi do późnej nocy. Dzięki za wsparcie.

WIGRY SUWAŁKI (1-1) Bytovia Bytów

Goście przyjechali autami w 7 os. młodego składu. My tego dnia wystawiamy ok 200 os młyn, całe spotkanie jedziemy z konkretnym dopingiem. Na płocie zawisło kilka flag.

Pogoń Siedlce (0-0) WIGRY SUWAŁKI

W Siedlcach meldujemy się w 51 os. Nie wchodzimy do klatki z powodu wysokiej ceny biletów ( 25 zł ). Mecz ogladamy zza płotu, doping prowadzimy przez całe spotkanie. Miejscowych w młynku zbiera się ok 50-60 os, nie wywieszają flag.

WIGRY SUWAŁKI (2-1) Zagłębie Lubin

Mecz z Zagłębiem zapowiadał sie całkiem ciekawie. Wiadomo było, że fani z Lubina pojawią się na Biegunie w dobrej liczbie. My tego dnia zbieramy się w porywch do 350 os, z pewnością było nas więcej niż na meczu ze Stomilem, dodatko wspomaga nas nasza zgoda Granica w 4 os. Na płocie wywieszamy kilka flag i od początku jedziemy z konkretnym dopingiem przez całe spotkanie. Kilka razy cały stadion wstawał i przyłączał się do dopingu, co jest ewenementem na naszym stadionie. Dało to bardzo dobry efekt, atmosfera bardzo rzadko spotykana na meczach Wigier. Kibice Zagłębia stawili się w bardzo dobrej liczbie, dobre ponad 200 osób. Zdaniem wielu osób, była to najlepsza ekipa jaka kiedykolwiek pojawiła się na naszym stadionie. W drugiej połowie na płocie wywieszają trans NIE PALCEM PO MAPIE, do tego nad głowami unoszą sektorówkę. Po czym sektorówa opada i odpalają pirotechnikę a asyście drugiego transparentu TYLKO KIBICOWSKIM SZLAKIEM. Część świecidełek ląduje a płycie przy boisku, co dało dodatkowy efekt. Po meczu razem z kibicami Granicy świętujemy zwycięstwo w centrum miasta.

Chrobry Głogów (3-1) WIGRY SUWAŁKI

W Głogowie melduje się 6 kibiców Wigier. Mimo skromnej liczby dopingują Biało – Niebieskich.

WIGRY SUWAŁKI (0-1) Olimpia Grudziądz

Mecz z Olimpią Grudziądz przyciągnał na trybuny całkiem sporą rzeszę fanów Wigier. Początek spotkania to 19:47, co dało dodatkowego smaczku. Młyn tego dnia śmiało można ocenić na ok 350 os, zajęliśmy niemal cały sektor. Przez całe spotkanie głośno dopingujemy, chwilami cały stadion wstawał i oznajmiał kto jest dumą Suwalszczyzny. Kibice Olimpii stawili się w Suwałkach w ok 40 os, wywieszają 1 flagę i w miare dobrze dopingują swoją drużynę.

GKS Katowice (0-1) WIGRY SUWAŁKI

W Katowicach na Bukowej meldujemy się w 45 os. w tym 3 braci z Kętrzyna. Na miejsce dojeżdżamy ok 1,5 h przed meczem. Czeka na nas oddział smutnych panów, po małych problemach wszyscy wchodzimy na sektor gości. Na płocie wywieszamy flagę WIGRY, przez całe spotkanie dopingujemy biało – niebieskich.. GieKSa tego dnia wystawia liczny młyn z bardzo dobrym dopingiem. Powrót bez atrakcji. Wyjazd trwał 24 h. Dzięki dla KKS-u za wsparcie.

WIGRY SUWAŁKI (0-1) Dolcan Ząbki

Nas w młynie ok 350 os. Całe spotkaie jedziemy z konkretym dopingiem, do którego przyłączał się cały stadion. W drugiej połowie wywieszamy trans ” 17.09.1939 – VI rozbiór Polski”. Kilka razy skandujemy również ” Cześć i Chwała Bohaterom”. Goście przyjechali do Suwałk w ok 15-20 os. Nie wywiesili żadnej flagi, kilka razy próbowali dopingować.

Sandecja Nowy Sącz (2-0) WIGRY SUWAŁKI

Do Nowego Sącza ruszamy w 16 os. Po małych problemach z biletami wchodzimy do klatki. Dzięki dla miejscowych kibiców za pomoc. Całe spotkanie dopingujemy nasz klub. Sandecji w młynie zebrało się ok 80-100 os, prezentują malowaną sektorówkę. Po meczu zwiedzamy malownicze okolice w wyniku czego zostajemy na dłużej.

WIGRY SUWAŁKI – GKS Tychy

Mecz z GKS-em Tychy przyciągnął na stadion mniej ludzi niż zazwyczaj, powód to zapewne ostatnie porażki piłkarzy. Nasz młyn liczył tego dnia w porywach do 180 – 200 os. Całe spotkanie prowadzimy dobry doping. W drugiej połowie wywieszamy trans „Wszyscy na Arkę”. Goście pojawili się w ok 60 os. Wywiesili jedną dużą flagę i dopingowali swój zespół. Niestety teoretycznie ze słabym przeciwnikiem tylko remisujemy.

Arka Gdynia (0-1) WIGRY SUWAŁKI

Wyjazd do Gdyni potraktowaliśmy jako jeden z priorytetowych w tej rundzie. Mecz wywołał dosyć spore cisnienie wśród fanatyków Wigier. Nad morze wybieramy się głównie dwoma autokarami i autami. Z nami 12 braci z Kętrzyna, fc Przebród, fc Olecko. W Gdyni meldujemy się w łącznej liczbie niemal 180 głów, 165 os zasiadło w klatce, kilka os z powodu zakazów zostaje pod stadionem, ok 10 os, zasiada na sektorach gospodarzy, z powodu spóźnienia i braku na liście nie zostają wpuszczeni na sektor gości. W klatce wywieszamy 4 flagi. Od początku do końca spotkania konkretnie dopingujemy. Arka tego dnia wystawia spory młyn, cały mecz jadą z dobrym dopingiem. Powrót bez atrakcji. Dzięki dla Granicy za wsparcie.

WIGRY SUWAŁKI (2-1) Widzew Łódź

Mecz z Widzewem przyciągnął na stadion przy ul. Zarzecze prawie 3 tys widzów. Kibice z Łodzi zawitali do Suwałk w 200 os. Na płocie wywiesili 2 flagi i kilka razy zaznaczyli swoją obecność. Nasz młyn tego dnia liczył w drugiej połowie ok 450 os, fanatycy zajęli cały sektor. Na płocie wywieszamy kilka flag. Od początku spotkania głośno dopingujemy swój klub. W drugiej połowie meczu robimy pokaz ultras, na oprawe składały się 3 sektorówki U W S, na płot leci trans ” Ultras Wigry Suwałki „, całość uzupełniały duże flagi na kijach i biało – niebieskie chorągiewki. Wszystko to dało pozytywny efekt. Tego dnia wspomaga nas 15 os. z Granicy Kętrzyn. Obecne są również nasze FC. Przebród, Olecko, Gołdap. Dzięki za wsparcie.

Miedź Legnica (2-1) WIGRY SUWAŁKI

9 kibiców Wigier melduje się na wyjeździe w dalekiej Legnicy. Wywieszają transparent ” Ś.P. Zidan” ku pamięci zmarłego kibica Granicy Kętrzyn.

WIGRY SUWAŁKI (1-1) TermalicaBB Nieciecza

Młyn tego dnia liczył ok 200 os. Gości oczywiście brak.

Flota Świnoujście (1-0) WIGRY SUWAŁKI

W Świnoujściu melduje się 7 fanatyków Wigier.

WIGRY SUWAŁKI (2-1) Chojniczanka Chojnice

Młyn tego dnia liczył ok. 150 os. Gosci brak. Na stadionie ok 1700 widzow.

Wisła Płock (1-1) WIGRY SUWAŁKI

W Płocku 5 fanów SKS-u.

Stomil Olsztyn (2-2) WIGRY SUWAŁKI

W Olsztynie meldujemy się w 158 os. w tym 24 braci z Granicy Kętrzyn. Z nami FC Przebród, Olecko. Droga mija spokojnie. Na miejsce dojeżdżamy ok. 20 min przed pierwszym gwizdkiem. Wpuszczanie na stadion przebiega mozolnie, trochę osób przyjechało bez listy imiennej lecz ostatecznie wszyscy zajęli miejsce w klatce. Na płocie wywieszamy 7 flag + 1 KKS-u + trans ” Ś.P. Zidan”. Doping zaczynamy w ok 15 minuty meczu ( czekamy aż wszyscy wejdą) . Miejscowych w młynie bez rewelacji, na pewno stać ich na więcej. W drugiej połowie prezentują chaos z jednolitych biało – niebieskich flag na kijach. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w Olecku, głośno zaznaczamy czyje jest miasto, wcześniej wywiązała się spina z prowokatorami w białych kaskach ale ostatecznie do niczego poważnego nie doszło. Dzięki dla KKS-u i FC za wsparcie.

Bytovia Bytów (2-1) WIGRY SUWAŁKI

23 kibiców Wigier melduje się na ostatnim wyjeździe w tej rundzie w Bytowie.

Wspomagamy naszych braci:

Granica Kętrzyn – Stomil II Olsztyn – 10 os.

Granica Kętrzyn – Mamry Gizycko – 15 0s.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments