Piast Żmigród – Polonia Świdnica 26.09.2015

Miejscowych w młynie ok. 50 osób z dopingiem przez większość spotkania. Tego dnia nie zabrakło wymiany uprzejmości z kibicami Polonii. W drugiej połowie gospodarze prezentują malowaną sektorówkę, którą podwieszają na dachu swojej trybuny. Całość przy okazjonalnych okrzykach skierowanych pod adresem uchodźców. Kibice gości przyłączają się do pozdrowień. Fani ze Świdnicy przybyli w sile 20 osób i prowadzą rwany doping. Po pierwszej bramce dla gospodarzy forsują ogrodzenie. Po meczu ostre spięcie na sektorze z ochrona i świdniczanie ostro obrywają gazem. Przy wyjeździe ze stadionu dochodzi jeszcze do ganianek z miejscowymi, ale do zabawy dołączają się mundurowi i przerywają atrakcje.

Oficjalna relacja Kibiców Piasta Żmigród:

„W weekend koniec przedstawienia i ściągamy z twarzy maski
wcielamy się w nową rolę stadionowego oprawcy”

3 dni przed meczem podejmujemy decyzję o wykonaniu podwieszanej sektorówki o wymiarach 25m x 4.5m z przekazem dla brudasów płynących w nasze strony. Poszło jak zawsze sprawnie i bez obaw dzień przed meczem płótno jest gotowe do zaprezentowania. Oprawa została oczywiście wykonana w całości farbami przez grupę UP`13. W sobotę na stadionie pojawiamy się już na 2 godziny przed rozpoczęciem meczu i montujemy sprzęt do podwieszenia oprawy. O godzinie 16:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek, a my od początku zaczynamy z głośnym dopingiem. W młynie pojawiliśmy się w około 50 osób, a gości przyjechało 19 + 1 dziewczyna.

Po strzeleniu pierwszej bramy przez Piasta, kibice polonii nie wytrzymują napięcia i zaczynają kopać w ogrodzenie. Zaczyna się pierwsze spięcie z ochroną. W drugiej połowie prezentujemy naszą sektorówkę i pozdrawiamy „uchodźców” odpowiednimi okrzykami. Dołączają się do nas również kibice ze Świdnicy. Do podwieszenia oprawy kilku chłopaków musiało przeskoczyć przez płot i również zaliczamy spięcie z ochroną. Podczas meczu kilkukrotnie „pozdrawiamy” świdniczan. Po meczu całe atrakcje pod sektorem gości przerywają milicjanci uzbrojeni w pałki i gaz. Poloniści ponownie ostro obrywają gazem od ochrony, który było czuć już na całym obiekcie.
Co do samego meczu Piast wygrywa z Polonią 5-2.

UP`13

Piast Żmigród:

Polonia Świdnica:

ZOBACZ GALERIĘ:
Piast Żmigród – Polonia Świdnica 26.09.2015

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments