Piast Nowa Ruda – Polonia Świdnica 05.04.2017

Mecz pomiędzy Piastem i Polonią Świdnica było spotkaniem długo wyczekiwanym przez obie ekipy. Pomimo słabego terminu jakim jest niewątpliwie środa na sektorze gospodarzy zasiadło 100 fanatyków. Ekipa gości na mecz dotarła dopiero w drugiej połowie.

w okolicach 70 minucie gospodarze zwijają swoje flagi i wyruszają w stronę sektora gości na wspólną wymianę zdań. Jak się okazało z zaproszenia skorzystała tylko jedna osoba…

Relacja kibiców Piasta:
Na ten mecz czekaliśmy wiele lat. Mobilizacja była u nas bardzo dużo mimo tego ze mecz został przełożony na środek tygodnia. Na zbiórce zbieramy się w ponad 100 osób w tym nasze zgody. Wspólnie ruszamy przez noworudzkie ulice w kierunku stadionu. Doping od pierwszych minut na wysokim poziomie mino to ze widzieliśmy ze goście będą w drugiej połowie. W okolicach 70 minuty zwijamy flagi i po krótkich rozmowach decydujemy się na bieg przez murawę w kierunku kibiców gości. Mimo wcześniejszej napinki w naszą stronę z sektora gości wyskakuje tylko jedna osoba bez wsparcia kolegów! Chłop dostaje ostro na łeb a reszta się osrała na widok niebieskich.

Po akcji wracamy na sektor i lecimy dalej z dopingiem. O dziwo sędzia nie przerwa meczu. Po chwili dostajemy karnego na 1:0 i takim wynikiem kończy się mecz! Po meczu Polonia pajacuje będąc już w autobusie. Na koniec szacunek dla chłopa który jako jedyny wybiegł z sektora gości. Podziękowania dla wszystkich naszych zgód które nas wspierały plus chłopaków z Ząbkowic i Namysłowa. Hej Piast!

Relacja kibiców Polonii Świdnica:
Nas 43 osoby w Nowej Rudzie w tym 15 Górnika z małą flagą. Docieramy na drugą połowę. Piasta wraz z zgodami około 100 osób z 3 flagami. Pod koniec meczu koalicja wysypuje się na nas i biegnie w naszą stronę. Psiarnia, która nas otaczała od początku naszego pobytu z dwóch stron plus ochrona od frontu od razu nas mocno gazuję i pacyfikuje uniemożliwiając nam wyjście. Mimo to 2 od nas udaje się przebić na murawę. Jeden z nich dobieg do Piasta i dostaje parę kopniaków. Wszystko kończy psiarnia w 5 sekund. Jeden chłopak zostaje zawinięty ale wkrótce został wypuszczony. Górnikom dziękujemy za wsparcie.

Co do relacji Piasta rozumiemy, że mają złe wspomnienia z nami (podobnie ich zgodowicze) ale pisanie o ich wygranej a naszej wielkiej wtopie to parodia Gazety Wyborczej. Psy skupiały się wyłącznie na nas kiedy to Piast miał sporo miejsca to popisu.

Piast Nowa Ruda:

Polonia Świdnica:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments