Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 20.08.2016

Relacja FC Łowicz:
Już w 3. kolejce przyszło gościć nam drużynę Widzewa w Naszym mieście. Czasu na przygotowanie choreografii nie było zbyt wiele dlatego też „łowiccy ultrasi” od razu wzięli się do pracy. W między czasie trwały już zapisy na koszulki, przygotowane specjalnie na tą okazję – 150 sztuk szybko znalazło swoich właścicieli. Sytuacja z oprawą zaczęła się komplikować po tym, jak dostaliśmy informację z Pelikana, że milicja nie zgadza się na wniesienie sektorówki. Prace przy naszej głównej oprawie trwały do godzin porannych w dniu meczu – tutaj trzeba podziękować za pomoc „kumatym” z pobliskich Fan Clubów !!!

W jednym z łowickich sklepów około 2 tygodnie przed meczem zaczęły się zapisy na bilety dla Naszego Fan Clubu. Listy zapełniały się w mgnieniu oka, na mieście w kilku miejscach pojawiły się okazjonalne plakaty; finalnie na liście naszego FC znalazło się ponad 250 osób (!) w przeróżnym wieku! W dniu meczu głównie Młodzi z FC spotkali się na Trójkątnym Rynku skąd wspólnie w ponad 60 osób w asyście petard i transparentu „FC ŁOWICZ” przemaszerowali ulicami Łowicza pod stadion Pelikana. W tym samym czasie na stadionie najmłodsi z FC rozkładali folię na oprawę, która planowo miała być zaprezentowana na rozpoczęcie meczu.

Niestety przez nierozgarnięcie ochrony, która mozolnie wpuszczała ponad tysiąc kibiców Widzewa „kartoniada” musiała być zaprezentowana nieco później. Składały się na nią czerwono-biało-czerwone folie. Druga Nasza oprawa została wniesiona w 26 pasach materiału (!!) plus 40 metrowy transparent. Została zaprezentowana w drugiej połowie; po połączeniu wszystkich elementów ukazał się herb Łowicza oraz herb Widzewa. Na środku znalazł się anioł, który trzyma w dłoniach tarczę i racę, a całości towarzyszył transparent „NIEBIAŃSKO SYMPATYCZNI PIEKIELNIE FANATYCZNI”, pod którym niezidentyfikowane osoby odpaliły kilka stroboskopów.

Tego dnia nie mogło zabraknąć naszej oficjalnej flagi „WIDZEWSKIE IMPRIUM”, która wisiała na samym środku trybuny fanów RTS-u. W narożniku zawisł transparent dla Naszego ziomka, który pod koniec lipca zginął tragicznie w wypadku „Ś.P PIOTR KAPUSTA 21.07.1966 – 29.07.2016”. Tuż obok – wzdłuż długiej trybuny płot przyozdobił transparent „PIEKIELNIE SYMPATYCZNI ANIOŁKI JAK DIABLI”. Z samego meczu i opraw jesteśmy zadowoleni, dużo pomogła trybuna za bramką, która może pomieścić niespełna 900 kibiców!

Po opuszczeniu stadionu przez kibiców, milicja zatrzymuje grupę odpowiedzialną za przygotowanie oprawy – chłopaki koczują na sektorze jeszcze ponad godzinę! Wszystko po to, aby sprawdzić kto odpalił kilka stroboskopów… A.C.A.B. !!!

Widzew Łódź:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments